Medale studentów UMK podczas Pucharów Świata

Fabian Barański i Mirosław Ziętarski podczas Pucharu Świata w Belgradzie 2022 r.

Rozpoczęcie sezonu dla sportów wodnych przynosi wiele sukcesów społeczności akademickiej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Olimpijczyk, Student Wydziału Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie – Mirosław Ziętarski (AZS UMK Toruń) w parze z Fabianem Barańskim wywalczył srebrny medal podczas rozrywanego w Belgradzie, pierwszego Pucharu Świata w wioślarstwie. Reprezentanci kraju musieli uznać wyższość jedynie osady z Chorwacji. Podium uzupełniła reprezentacja Hiszpanii. Podczas rozgrywanego Pucharu Świata, aż 8 osad z Polski rywalizowało w rozgrywkach finałowych, a kadra powróciła do kraju z 2 medalami.

Pełen szczęścia dla toruńskiej studentki okazał się również rozgrywany w Poznaniu Puchar Świata w kajakarstwie. Kajakarka, Julia Walczak (Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej) wystąpiła na dystansie olimpijskim C2 500, w którym uplasowała się na 2 pozycji. To znakomity prognostyk na zbliżające się Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Belgradzie. Dobra passa utrzymywała się również na dystansie nieolimpijskim – C4 500, w którym studentka UMK wraz z Aleksandrą Jacewicz, Sylwią Szczerbińską i Katarzyną Szperkiewicz wywalczyła kolejne srebro!

Zarówno Julia Walczak jak i Mirosław Ziętarski są członkami Programu Kariery Dwutorowej student-sportowiec Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Serdecznie gratulujemy zdobytych tytułów i życzymy dalszych sportowych sukcesów!