Kontaktul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs@umk.pl

Wiadomości

zdjęcie

Team brydżowy na 3. miejscu pośród uniwersytetów w klasyfikacji AMP

W tym roku studentów uczestniczących w rozgrywkach brydża sportowego Akademickich Mistrzostw Polski gościł Wrocław. Zawody, na których nie zabrakło reprezentacji Uniwersytetu, odbyły się w stolicy Dolnego Śląska między 15-17 marca 2019.

więcej informacji

zdjęcie

Dobry powrót do ligowych rozgrywek ALS

AZS UMK po bardzo dobrym występie w Turnieju Kopernikańskim czekał powrót do rozgrywek ALS, w których podejmowali drużynę Tadbud/Sensor/Team Kosiak Bydgoszcz w wyjazdowym spotkaniu. 

więcej informacji

zdjęcie

Współpraca UMK ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego ZSOiT nr 13

13 marca 2019 roku w Uniwersyteckim Centrum Sportowym, w obecności Prorektora ds. studenckich i polityki kadrowej prof. Andrzeja Sokali oraz  Dyrektora Jacka Królikiewicza podpisano umowę o współpracy Uniwersytetu z Zespołem Szkół Ogólnokształcących i Technicznych nr 13 w Toruniu – Szkołą Mistrzostwa Sportowego.

więcej informacji

zdjęcie

Laury 49. Turnieju Kopernikańskiego dla zawodników Uniwersytetu

W ostatni weekend odbył się 49. Turniej Kopernikański o Puchar JM Rektora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Podczas prawie trzydniowej (08.–10.03.) rywalizacji swoje mecze rozegrało po pięć zespołów kobiet i mężczyzn oraz cztery drużyny w turnieju masters. Po raz pierwszy w prawie 50-letniej w historii turniej przyznano nagrodę dla najlepszego zawodnika i najlepszej zawodniczki turnieju (MVP), której patronem jest Henryk Jurkiewicz - inicjator Turnieju, którego pierwsza edycja odbyła się w 1969 roku.

więcej informacji

zdjęcie

Zwycięska passa trwa!

Od dziesięciu spotkań AZS UMK Toruń jest niepokonany na własnym parkiecie!

więcej informacji

zdjęcie

Rozgrywki szachowe nabierają tempa

Ósma kolejka Drużynowych Mistrzostw Regionu za nami.

więcej informacji

zdjęcie

11 medali pływaków i 3. miejsce w klasyfikacji AMPiK

We środę 6. marca odbyły się pływackie Mistrzostwa Kujaw i Pomorza. Zawodnicy rywalizowali na obiektach Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. W tym sezonie nasza reprezentacja zdobyła łącznie 11 medali, plasując się na 3. miejscu w klasyfikacji punktowej i 5. w klasyfikacji medalowej.

więcej informacji

zdjęcie

Niemożliwe stało się faktem - siatkarze Mistrzami województwa!

W piątek (1.03) drużyna akademików rozegrała drugi turniej AMPiK, decydujący o awansie do dalszych części rozgrywek. Zawodnicy i zawodniczki sekcji siatkówki osiągnęli historyczny wynik w województwie zajmując pierwsze miejsca w Akademickich Mistrzostwach Pomorza i Kujaw!

więcej informacji

zdjęcie

49. Turniej Kopernikański o puchar JM Rektora UMK w Toruniu

W dniach 8–10 marca 2019 roku odbędzie się 49. edycja Turnieju Kopernikańskiego o puchar Rektora UMK w Toruniu, w której tradycyjnie udział biorą reprezentacje siatkarskie polskich uniwersytetów.

więcej informacji

zdjęcie

Mistrzynie bez straty seta w AMPiK

W dniu 27 lutego  2019 r na obiektach sportowych UCS UMK w Toruniu odbył się II i ostatni turniej w ramach  Akademickich Mistrzostw Pomorza i Kujaw w piłce siatkowej kobiet. W akademickich mistrzostwach województwa kujawsko-pomorskiego wzięły udział reprezentacje pięciu uczelni; Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy, Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy, Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy oraz Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Grano systemem „każdy z każdym” i rozegrano łącznie 16 spotkań.

więcej informacji

zdjęcie

Cenne zwycięstwo szczypiornistów na własnym parkiecie

Cenne zwycięstwo w minioną niedzielę odnieśli toruńscy piłkarze ręczni, a cały mecz AZS UMK Toruń - Borowiak Czersk był bliski remisu.

więcej informacji

zdjęcie

Wygrana 3:1 i zagwarantowane podium w 3. lidze PZPS

Kończący się sezon siatkarski w 3. lidze kobiet PZPS był "debiutem" akademiczek po 12 latach nieobecności AZS UMK Toruń w rozgrywkach. W sobotę 23.02. zespół rozegrał przedostatni mecz z zespołem Culmen Chełmno.

więcej informacji

zdjęcie

3:1 w ALS z drużyną z Janowca Wielkopolskiego

Mecz z drużyną z Janowca Wielkopolskiego był powrotem drużyny AZS UMK Toruń na domowy parkiet .

więcej informacji

zdjęcie

Srebrny medal Adriana Brzezińskiego na 200 m

16-17/02/2019 na hali Areny Toruń odbyły się 63. Halowe Mistrzostwa Polski. Na listach startujących zawodników nie zabrało studenta UMK w Toruniu i uczestnika Programu Kariery Dwutorowej - Adriana Brzezińskiego, który  startował na dystansie 200 m.

więcej informacji

zdjęcie

Niepokonani na własnym parkiecie!

Od 8 spotkań z rzędu Akademicy rozgrywający w Autonomicznej Lidze Siatkówki na swojej hali są niepokonani.

więcej informacji

zdjęcie

Sportowcy Uniwersytetu – laureaci plebiscytu na Najlepszego sportowca roku 2018

Po raz kolejny w Toruniu wybrano sportowca roku. Plebiscyt Nowości rozstrzygnięto tradycyjnie podczas Balu Sportowca, który odbył się w CKK Jordanki. Pośród uhonorowanych znaleźli się studenci sportowcy Uniwersytetu.

więcej informacji

zdjęcie

Udany rewanż siatkarek AZS UMK Toruń

W dniu 10 lutego siatkarki AZS UMK Toruń rozegrały kolejne spotkanie w ramach rozgrywek trzeciej ligi PZPS.

więcej informacji

zdjęcie

400 … 399 … 398 …

400 dni! Tyle według umowy będzie trwała rozbudowa Uniwersyteckiego Centrum Sportowego w drugim etapie.

więcej informacji

zdjęcie

Akademickie Centrum Szkolenia Sportowego w Toruniu

Pierwszego lutego władze Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu uroczyście wymieniły dokumenty dotyczące współpracy w ramach Akademickiego Centrum Szkolenia Sportowego w Toruniu.

więcej informacji

zdjęcie

Drużynowy sukces szachistów w AMP

W dniach 18-20 stycznia 2019 r. reprezentacja Uniwersytetu Mikołaja Kopernika uczestniczyła w Akademickich Mistrzostwach Polski w Szachach, które rozegrano w Chorzowie. W bardzo dobrych warunkach hotelu Damient Arsenal Palace zawodnicy i zawodniczki z całej Polski rywalizowali przy szachownicach w turnieju indywidualnym oraz drużynowym, które po raz kolejny odbyły się w odmianie szachów szybkich (tempo 10 minut + 3 sekundy za każdy ruch w turnieju indywidualnym oraz 15 + 5 w drużynowym). Zawody zarówno pod względem sportowym jak i organizacyjnym stały na bardzo wysokim poziomie.

więcej informacji

zdjęcie

Futsalistki lepsze z roku na rok

W dniach 18-20.01.2019 futsalistki AZS UMK Toruń wzięły udział w Akademickich Mistrzostwa Polski, które odbyły się w Poznaniu. Był to już trzeci występ drużyny akademickiej w tej imprezie.

więcej informacji

zdjęcie

Przekonujące 3:0 przed sesją

Udanie rozpoczęłyśmy Nowy  Rok - tak siatkarki AZS UMK Toruń podsumowały swoje ostatnie spotkanie.

więcej informacji

zdjęcie

Tobera w finale Pucharu Polski

Mikołaj Tobera wywalczyła awans do finały Pucharu Polski, który rozegrano 18 stycznia 2019 roku w Człopie w zachodniopomorskim. 

więcej informacji

zdjęcie

Zwycięstwo w eksperymentalnym składzie

Po pięciu zwycięstwach z rzędu, drużyna AZS Toruń podejmowała wicelidera tabeli iQor Bydgoszcz.

więcej informacji

zdjęcie

Liga na remis!

W dniu dzisiejszym rozegrana została pierwsza kolejka ligowa w nowym roku.W III lidze sporych emocji dostarczyły derby Torunia, w którychzmierzyły się pierwsze drużyny AZS UMK Toruń oraz UKS OPP Toruń.

więcej informacji

zdjęcie

AZS UMK Toruń 3:2 Ekonomik Bydgoszcz w ALS

W meczu 15 kolejki ligi ALS Bydgoszcz siatkarze AZS UMK Toruń podejmowali we własnej hali drużynę Ekonomik Bydgoszcz. 

więcej informacji

zdjęcie

Brązowy medal w „raju” przełajowym

Patrycja Lorkowska została brązową medalistką kategorii U-23 Przełajowych Mistrzostw Polski.

więcej informacji

zdjęcie

Powiosłowali na rekord dla WOŚP

W sobotę 12.01. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała podczas Wielkiego Wiosłowania dla WOŚP. W sztafecie gwiazd po raz pierwszy wzięły udział władze Uniwersytetu. Sztafeta rektorska oraz zawodniczki uniwersyteckiej sekcji ergometru wioślarskiego przyczyniły się do pobicia rekordu Polski, który po raz kolejny należy do torunian.

więcej informacji

zdjęcie

Czwarte zwycięstwo bez straty seta w ALS

Ostatni mecz AZS Toruń w tym roku odbył się 22 grudnia. Akademicy rozegrali spotkanie na własnym parkiecie z SBS Bydgoszcz.

więcej informacji

zdjęcie

„Nasze” kolarki uhonorowane podczas obchodów 25-lecia TKK Pacyfik

20 grudnia 2018 roku Toruński Klub Kolarski Pacyfik obchodził swoje 25-lecie. Od roku akademickiego 2018/2019 TKK Pacyfik jest jednym z partnerów uniwersyteckiego Programu kariery dwutorowej student-sportowiec.

więcej informacji

zdjęcie

Zwycięska passa siatkarzy w ALS

W ostatnich dwóch kolejkach Autonomicznej Ligi Siatkówki zawodnicy toruńskiego AZS-u, kontynuując swoją passę, odnieśli dwa pewne zwycięstwa.

więcej informacji

zdjęcie

Wojtowicz i Kutyba na podium Mistrzostw Polski

Po dwóch dniach intensywnego szkolenia w judo kata oraz egzaminach na stopnie w niedzielę 09.12.2018 roku w Piasecznie odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w Judo Kata, podczas których nie zawiedli nasi reprezentanci.

więcej informacji

zdjęcie

Rekordowa Copernicada w futsalu

W minioną sobotę (08.12.2018) zainaugurowano kolejny turniej preeliminacyjny w ramach Copernicada – Futsal. Tegoroczna edycja cyklu turniejów olimpiady międzywydziałowej, organizowanej przez  Samorząd Studencki UMK w Toruniu i UCS UMK Toruń, jest wyjątkowa, gdyż przyciąga imponującą liczbę uczestników. 

więcej informacji

zdjęcie

Derby dla Budowlanek - niestety!

W weekend zawodniczki AZS UMK Toruń rozegrały derby Torunia z drużyną TKSiT Budowlani Toruń. Akademiczki zmierzyły się ze składem złożonym z zawodniczek SMS, wspartym byłą zawodniczką LSK – Martą Janik. 

więcej informacji

zdjęcie

Play and Lifelong Learning

5 grudnia w gmachu Uniwersyteckiego Centrum Sportu Mikołaja Kopernika w Toruniu odbyła się konferencja naukowa „Play and Lifelong Learning”. 

więcej informacji

zdjęcie

Akademickie Mistrzostwa Pomorza i Kujaw w futsalu

7 grudnia 2018 r. Akademicki Związek Sportowy zainaugurował Akademickie Mistrzostwa Pomorza i Kujaw. Tym razem jako pierwsi na parkiet wyszli futsaliści.

więcej informacji

zdjęcie

Komplet punktów w Chełmnie!

Tym razem siatkarki AZS UMK Toruń przywożą komplet ligowych punktów z Chełmna.

więcej informacji

zdjęcie

Katarzyna Zillmann po raz kolejny najlepsza na Świecie!

Katarzyna Zillmann wraz z Marią Sprigwald, Martą Wieliczko i Agnieszką Kobus-Zawojską zostały wyróżnione w prestiżowym plebiscycie Międzynarodowej Federacji Wioślarskiej (FISA). Żeńska czwórka podwójna została najlepszą osadą na Świecie!

więcej informacji

zdjęcie

Udana inauguracja sezonu!

Dobra pierwsza kolejka akademików w III lidze i bratobójczy pojedynek w IV lidze.

więcej informacji

zdjęcie

Zdecydował tie-break

W trzecim meczu, drugim na wyjeździe, siatkarki AZS UMK Toruń spotkały się z zespołem Tie Break Solec Kujawski. 

więcej informacji

zdjęcie

Patronat Prezesa ZG AZS prof. Alojzego Nowaka nad Programem kariery dwutorowej

W dniu 14 listopada Prezes Zarządu Głównego Akademickiego Związku Sportowego prof. Alojzy Nowak przesłał na ręce Prorektora ds. studenckich i polityki kadrowej prof. Andrzeja Sokali patronat nad Programem kariery dwutorowej student-sportowiec.

więcej informacji

zdjęcie

Petarda nie człowiek!

Piątkowe spotkanie z Pawłem Fajdkiem w klubie „Od Nowa” każdy pasjonat sportu i rekreacji powinien od dawna mieć zapisane w swoim kalendarzu. Nie trzeba interesować się „lekką” żeby słuchać z zainteresowaniem opowiadań Pawła. Za samo pozytywne podejście do życia powinien otrzymać pseudonim „petarda”, jednak nie dlatego tak na niego mówią…

więcej informacji

zdjęcie

Pierwsze zwycięstwo siatkarek w 3. lidze PZPS

W drugim swoim meczu siatkarki AZS UMK Toruń spotkały się w Tucholi z zespołem Tucholanka Europrojekt Tuchola.

więcej informacji

zdjęcie

Triumf pod wieżą Bismarcka

100-lecie niepodległości na sportowo świętowano w Szczecinku podczas SCOTT Cyclocross Challenge, w których na pierwszym stopniu podium stanęła Anna Sagan.

więcej informacji

zdjęcie

Puchar Wielkich Derbów wraca do Torunia

We środę 7 listopada rozegrano kolejne Wielkie Derby UMK o Puchar Prorektora Collegium Medicum.

więcej informacji

zdjęcie

Spotkanie z mistrzem: Paweł Fajdek w "Od Nowie"

W piątek 9 listopada trzykrotny mistrz świata w rzucie młotem Paweł Fajdek odwiedzi Toruń. Sportowiec będzie gościł o godz.11:30 w klubie "Od Nowa" (ul. Gagarina 37a).

więcej informacji

zdjęcie

Przedstawiciele UMK o karierze dwutorowej na Zarządzie Głównym AZS

Dzięki wizycie na otwartym posiedzeniu Zarządu Głównego Akademickiego Związku Sportowego, przedstawiciele UMK mogli zaprezentować główne założenia Programu kariera dwutorowa student-sportowiec. Nasza ścieżka legislacyjna stanowi katalog dobrych praktyk dla innych uczelni wyższych. Zarząd Główny AZS jest bardzo zainteresowany rozwiązaniami wypracowanymi przez toruński Uniwersytet. Dzięki planowanej współpracy ZG AZS i Uniwersytetu z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwem Sportu i Turystyki, wspólnie wiążemy nadzieje na rozpowszechnienie założeń Programu. Przedstawiciele Uniwersyteckiego Centrum Sportowego mieli też przyjemność brać udział w obchodach Gali Sportu Akademickiego organizowanej w Katowicach.

więcej informacji

zdjęcie

Grad medali na pruszkowskim welodromie

Studentki Uniwersytetu Partycja Lorkowska i Anna Sagan znakomicie zaprezentowały się na pruszkowskim torze kolarskim, zdobywając laury Mistrzostw Polski juniorów oraz zawodników do lat dwudziestu trzech oraz Mistrzostw Polski Zrzeszeń Ludowych Zespołów Sportowych.

więcej informacji

zdjęcie

Honorowy patronat Marszałka Piotra Całbeckiego

Piotr Całbecki – Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego objął honorowym patronatem Program kariery dwutorowej student-sportowiec

więcej informacji

zdjęcie

5 mistrzowskich medali torowych Mistrzostw Polski elity

Pięć medali zdobyły studentki Uniwersytetu na co dzień zawodniczki Toruńskiego Klubu Kolarskiego Pacific podczas rozgrywanych w Pruszkowie torowych Mistrzostw Polski elity. Zawody rozegrane zostały w dniach 11-14 października.

więcej informacji

zdjęcie

UMK w prestiżowych regatach

Osada z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu weźmie udział w 54. edycji Head of the Charles Regatta - jednej z największych i najbardziej prestiżowych imprez wioślarskich na świecie. Sponsorem strategicznym wyjazdu jest BMW Dynamic Motors.

więcej informacji

zdjęcie

Inauguracja rozgrywek siatkarek AZS UMK w 3. lidze PZPS

Już w najbliższą sobotę 20.10.2018 r. o godz. 12:00 w hali sportowej UCS UMK, po 12-letniej przerwie, nasze siatkarki ponownie spróbują swoich sił w 3. lidze PZPS.

więcej informacji

zdjęcie

Wyniki rekrutacji do Programu kariera dwutorowa student-sportowiec

więcej informacji

zdjęcie

Medale studentek w kolarstwie szosowym

Uczestniczki Programu kariera dwutorowa student-sportowiec na podium Mistrzostw Polski. Dnia 07.10.2018 r. odbyły się Mistrzostwa Polski dwójek i drużyn na czas w kolarstwie szosowym. Zawodniczki rywalizowały na trasie Golczewo – Wysoka Kamieńska na dystansie 44 km.

więcej informacji

zdjęcie

Stypendia sportowe JM Rektora UMK w Toruniu

Zarządzeniem Nr 157 Rektora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu z dnia 1 października 2018 r. wprowadzono nowy Regulamin przyznawania stypendiów rektora za wybitne osiągnięcia sportowe dla studentów i doktorantów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu

więcej informacji

zdjęcie

Porozumienie o współpracy między Uniwersytetem a Miastem Toruń

W dniu 9.10.2018 roku prof. Beata Przyborowska – Prorektor ds. kształcenia oraz Michał Zaleski – Prezydent Miasta Torunia podpisali umowę o współpracy partnerskiej w zakresie Programu kariery dwutorowej student-sportowiec oraz reguł współpracy Uniwersytetu i Miasta Toruń w zakresie promowania sportu.

więcej informacji

zdjęcie

Program kariera dwutorowa - rekrutacja!

W dniu 01.10.2018 roku rozpoczynamy pierwszą, historyczną, rekrutację do Programu kariery dwutorowej student-sportowiec.

więcej informacji

zdjęcie

Komplet złotych medali Anety Rygielskiej

Aneta Rygielska triumfowała wśród młodzieżowców! Studentka Uniwersytetu jako jedna z pięciu pięściarek obroniła mistrzowski tytuł zdobyty w zeszłym roku w Grudziądzu.

więcej informacji

zdjęcie

UMK w prestiżowych regatach

Osada z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu weźmie udział w 54. edycji Head of the Charles Regatta - jednej z największych i najbardziej prestiżowych imprez wioślarskich na świecie. Sponsorem strategicznym wyjazdu jest BMW Dynamic Motors.

więcej informacji

zdjęcie

Mistrzostwo Świata dla Katarzyny Zillmann

Studentka Uniwersytetu stanęła na najwyższym stopniu podium wioślarskich Mistrzostw Świata. Polska czwórka podwójna, w składzie Katarzyna Zillmann, Maria Springwald, Marta Wieliczko, Agnieszka Kobus-Zawojska, sięgnęła po złoto.

więcej informacji

zdjęcie

Narodowa Strefa Aktywności

Po raz kolejny na Uniwersyteckie Centrum Sportowe we współpracy z Akademickim Związkiem Sportowym realizuje projekt Narodowej Strefy Aktywności – darmowych zajęć sportowych.

więcej informacji

zdjęcie

Sport i Wellness na obozie sportowym

W poniedziałek 10 września pierwszoroczniacy z kierunku Sport i Wellness rozpoczęli tygodniowy obóz sportowy w ramach cosemestralnej aktywności fizycznej. Taka forma zaliczenia jednego z przedmiotów umożliwiła nie tylko zintegrowanie otwartego w 2017 roku kierunku, ale również podniesienie kompetencji w kilku dyscyplinach sportowych. Ośrodek, w którym studenci  Uniwersytetu zmagali się z zadaniami przygotowanymi przez kadrę wychowawców sportowych, znajduje się ok. 80 km od Torunia nad jednym z piękniejszych jezior Pojezierza Brodnickiego – jeziorem Bachotek. Obóz został w całości sfinansowany przez Uniwersytet w ramach promocji kierunku.

więcej informacji

zdjęcie

Srebrne medale Akademickich Mistrzostwach Świata w wioślarstwie

Studenci Uniwersytetu Patryk Przekopski (M2X), Bartosz Leszczynski (8+) i Filip Leszczynski (8+), srebrnymi medalistami Akademickich Mistrzostwa Świata w Szanghaju.

więcej informacji

zdjęcie

Wielki sukces torunianki na mistrzostwach Europy w Glasgow 2018

Studentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu – Katarzyna Zillmann w miniony weekend wywalczyła złoty medal w czwórce podwójnej kobiet podczas mistrzostw Europy organizowanych w Glasgow.

więcej informacji

zdjęcie

Złoto Anny Załęcznej w Coimbre!

Studentka Uniwersytetu złotą medalistką Europejskich Igrzyska Studentów w Judo, Uniwersytet 43. uczelnią w klasyfikacji medalowej Igrzysk, w których wzięło udział 117 europejskich szkół wyższych.

więcej informacji

zdjęcie

Władze Uniwersytetu na Europejskich Igrzyskach Studentów

Podczas Europejskich Igrzysk Studentów w portugalskiej Coimbra dyskutowano na temat organizacji i modelu zarządzania sportem akademickim. Uniwersytet w dyskusji reprezentowali Prorektor ds. Kształcenia prof. dr hab. Beata Przyborowska oraz Dyrektor Uniwersyteckiego Centrum Sportowego UMK prof. dr hab. Piotr Błajet

więcej informacji

zdjęcie

Nasi wioślarze na podium

Wioślarze AZS UMK Katarzyna Zillman i Mirosław Ziętarski stanęli na podium III Pucharu Świata, który odbył się w dniach 13-15 lipca w Lucernie (Szwajcaria).

więcej informacji

zdjęcie

Wioślarze walczą o medale Pucharu Świata!

Rywalizacja w ramach Pucharu Świata rozpoczęła się dziś w godzinach rannych. Zakończenie i podsumowanie zawodów już w najbliższą niedzielę.

więcej informacji

zdjęcie

Prestiżowy sprawdzian przed Europejskimi Igrzyskami Studenckimi w Coimbra 2018

Anna Załęczna otrzymała oficjalną nominację na Drużynowe Mistrzostwa Europy Seniorek i Seniorów!

więcej informacji

zdjęcie

Strategia rozwoju akademickiej aktywności fizycznej Uniwersytetu uchwalona!

26 czerwca br. została uchwalona bezprecedensowa Strategia rozwoju akademickiej aktywności fizycznej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

więcej informacji

zdjęcie

Awans Uniwersytetu w klasyfikacji Akademickich Mistrzostw Polski

W Uniwersyteckim Centrum Sportowym odbyło się coroczne podsumowanie sportowego roku akademickiego 2017/2018. Sezonu udanego pod względem sportowym, zakończonego awansem w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski, klasyfikacji w typie uczelni oraz w klasyfikacji medalowej. W dniu 20.06.2018 roku Prorektor ds. Studenckich i Polityki Kadrowej nagrodził najlepszych reprezentantów Uniwersytetu, medalistów Akademickich Mistrzostw Polski. Prof. Andrzej Sokala złożył również podziękowania tegorocznym absolwentom, którzy występowali w barwach Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Gratulacje spłynęły na ręce trenerów i opiekunów tegorocznych medalistów Akademickich Mistrzostw Polski.

więcej informacji

zdjęcie

Kariera dwutorowa studenta-sportowca

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu podejmuje strategiczne działania w zakresie rozwoju sportu akademickiego. W roku akademickim 2018/2019 zostanie wprowadzony cały system kształcenia wyższego dla wybitnych sportowców, którzy chcą zdobywać wiedzę na UMK.

więcej informacji

zdjęcie

Trumf na matach!

Nasza studentka Anna Załęczna nie przestaje zadziwiać udanym startem w Pucharze Świata oraz Pucharze Europy!

więcej informacji

zdjęcie

Walki na światowym poziomie z kwalifikacją do Igrzysk Europejskich

Studentka Naszego Uniwersytetu – Aneta Rygielska wzięła udział w Mistrzostwach Europy w Boksie, zorganizowanych w Sofii w dn. 5-12.06.2018. 

więcej informacji

zdjęcie

Historyczne Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS w Boccia

Zawodnicy sekcji Boccia Uniwersytetu Mikołaja Kopernika po raz pierwszy w historii wzięli udział w Integracyjnych Mistrzostwach Polski.

więcej informacji

zdjęcie

Tomasz Olszewski – złoty medalista w typach uczelni w konkurencji skoki profi

W Radzionkowie k/Katowic odbyły się AMP w Jeździectwie, w których w dniach 31.05-03.06.2018 r. rywalizowali nasi reprezentanci.

więcej informacji

zdjęcie

Sukcesy indywidulane lekkoatletów na AMP

Akademickie Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce odbyły się na nowym stadionie w Lublinie w dniach 25-27.05.2018 roku. Organizatorem był Klub Środowiskowy AZS Lublin.

więcej informacji

zdjęcie

Pobiegli bieszczadzkim szlakiem

Michał Panek, student kierunku Sport i Wellness na 11. miejscu par open w Biegu Rzeźnika.

więcej informacji

zdjęcie

Półfinał siatkarskiej plaży w Szczecinie

W dniach 27-29.05.2018 nasza para - Magdalena Piepiorka i Aleksandra Dudek - wzięły udział w półfinale Akademickich Mistrzostw Polski, które odbyły się w Szczecinie. 

więcej informacji

zdjęcie

Udany występ judoków w AMPiK

W czwartek 17.05.2018 r. odbyły się w Bydgoszczy AMPiK w Judo. Udany występ odnotował zespół kobiet UMK, który w klasyfikacji drużynowej zajął I miejsce wyprzedzając uczelnie bydgoskie UTP i UKW.

więcej informacji

zdjęcie

Siatkarki z awansem do półfinału AMP plażówki

W dniu 19 maja 2018 roku odbył się AMPiK w siatkówce plażowej kobiet, w którym reprezentantki Uniwersytetu wywalczyły awans do półfinałów AMP. Równolegle rozgrywano turniej męski, niestety nasi panowie nie awansowali do rozgrywek centralnych.

więcej informacji

zdjęcie

Nataniel Gębicki Akademickim Wicemistrzem Polski w karate olimpijskim WKF!

19 maja we Wrocławiu odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Karate Olimpijskim WKF! Reprezentant AZS UMK Toruń, Nataniel Gębicki w konkurencji kumite (walka) -60 kg wywalczył wicemistrzostwo Polski !

więcej informacji

zdjęcie

Skromnie ale z sukcesem!

W dniach  18-20.05.2018  reprezentacja naszej uczelni startowała  w  Akademickich  Mistrzostwach  Polski  w  wioślarstwie. Z Bydgoszczy akademicy wrócili z dwoma medalami indywidualnymi.

więcej informacji

zdjęcie

Szczypiorniści na 8. miejscu w półfinale AMP

W ubiegły weekend 10-13.05.2018 r., począwszy od piątku, piłkarze ręczni Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu brali udział w Akademickich Mistrzostwach Polski organizowanych w Bydgoszczy.

więcej informacji

zdjęcie

3 do 2 i ostatecznie 9. miejsce koszykarek na AMP

Trzy zwycięstwa i dwie porażki to bilans wyjazdu na AMP drużyny piłki koszykowej kobiet prowadzonej przez mgr Piotra Dobrolubow do Poznania. Tuż po losowaniu było wiadomo, że tym razem los okazał się  katem naszej drużyny i wyjście z grupy czy wręcz wygranie jakiegokolwiek meczu może okazać się niemożliwe.

więcej informacji

zdjęcie

Prymat UMK w Toruniu w ergometrze wioślarskim

Zawodnicy UMK w Toruniu zdominowali rywalizację Akademickich Mistrzostw Pomorza i Kujaw w ergometrze wioślarskim! Akademicy sięgnęli po najwyższe laury w klasyfikacji indywidualnej oraz drużynowej.

więcej informacji

zdjęcie

Bieg z książką

Do 15 maja 2018 r. można zgłaszać udział w IV Biegu z książką "W strunę światła", który odbędzie się w sobotę 19 maja 2018 r. W Roku Herberta nazwa biegu nawiązuje "Struny światła" – tomiku wierszy tego poety, absolwenta Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

więcej informacji

zdjęcie

Zagrały półfinał AMP w grupie śmierci

Szczypiornistki w półfinale Akademickich Mistrzostw Polski zostały rozlosowane w grupie śmierci. Niestety turniej zakończyły na miejscach 13–17.

więcej informacji

zdjęcie

Siła jest kobietą!

Akademickie Mistrzostwa Polski w trójboju siłowym klasycznym za nami. Edyta Stark odnotowała wspaniały występ na arenie ogólnopolskiej.

więcej informacji

zdjęcie

Pięć medali – 6. miejsce UMK w klasyfikacji medalowej AMP

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu zajmuje 6. miejsce w klasyfikacji medalowej Akademickich Mistrzostw Polski.

więcej informacji

zdjęcie

II Otwarte Mistrzostwa UMK w Badmintonie

W dniu 21.04.18 w hali UCS zjawiło się 35 zawodników i zawodniczek z całego kraju wśród nich mocna ekipa sekcji AZS UMK w Toruniu, aby stanąć w badmintonowe szranki drugiej edycji Otwartych Mistrzostw UMK w Toruniu.

więcej informacji

zdjęcie

Najlepsi jeźdźcy w województwie

Sukcesem drużynowym i indywidualnymi zawodników UMK w Toruniu zakończyły się Akademickie Mistrzostwa Pomorza i Kujaw w jeździectwie. Drużynowo zawodnicy AZS UMK Toruń zajęli 1. miejsce w klasyfikacji generalnej.

więcej informacji

zdjęcie

Prawo serii – udane zakończenie startu koszykarek w AMPiK

Niejako prawem serii po drugich lokatach szczypiornistów koszykarki spod znaku AZS UMK Toruń zakończyły turniej AMPiK. W klasyfikacji końcowej akademickich mistrzostw województwa Uniwersytet zajął 2. miejsce ustępując jedynie WSG w Bydgoszczy.

więcej informacji

zdjęcie

Dwa złote medale AMP w ergometrze wioślarskim

W dniach 14-15.04.2018 r. w obiektach Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w ergometrze  wioślarskim. Zakończyły się ogromnym sukcesem reprezentacji Uniwersytetu, która liczyła 14 osób, 6 kobiet i 8 mężczyzn.

więcej informacji

zdjęcie

Złote rakiety Uniwersytetu

Tenisistów stołowych w 2018 r. na Akademickich Mistrzostwach Polski gościł Uniwersytet Warszawski.

więcej informacji

zdjęcie

Wspięły się na najwyższy stopień podium

Sukcesem indywidualnym Katarzyny Ekwińskiej i drużynowym zawodniczek Uniwersytetu zakończyły się Akademickie Mistrzostwa Polski we wspinaczce sportowej. Impreza odbyła się 05-08.04.2018 roku w Katowicach i Sosnowcu, zgromadziła 201 zawodników oraz 140 zawodniczek z 44 uczelni w Polsce. 

więcej informacji

zdjęcie

Piłkarze ręczni na 2. miejscu w AMPiK

Drużyna Uniwersytetu zajęła 2. miejsce w rozgrywkach Akademickich Mistrzostw Pomorza i Kujaw w piłce ręcznej.

więcej informacji

zdjęcie

Pozostał niedosyt … siatkarze UMK 8. drużyną półfinału AMP

Siatkarze AZS UMK Toruń zajęli 8. miejsce w półfinale A, rozgrywanym w Poznaniu w dniach 11-14.04.2018 roku.

więcej informacji

zdjęcie

Półfinał A AMP siatkówka kobiet

Akademickie Mistrzostwa Polski w piłce siatkowej kobiet półfinał A 12-15.04.2018 r.

więcej informacji

zdjęcie

Drugie w kujawsko-pomorskim

Szczypiornistki AZS UMK Toruń na drugim miejscu w województwie.

więcej informacji

zdjęcie

Niezawodna Anna Załęczna

Anna Załęczna srebrną medalistką AMP w judo.

więcej informacji

zdjęcie

Prawniczka, filozofka, japonistka ... trójboistka siłowa!

Sukces Edyty Stak na Akademickich Mistrzostwach Pomorza i Kujaw w trójboju siłowym klasycznym.

więcej informacji

zdjęcie

„Drewniany medal” przełajowców na AMP

Męska reprezentacja Uniwersytetu zajęła wysokie 12. miejsce w klasyfikacji generalnej, co „niestety zapewniło nam 4. miejsce (drewniany medal) w klasyfikacji uniwersyteckiej. 

więcej informacji

zdjęcie

Akademicy z workiem medali w pływaniu

Zawodnicy spod znaku AZS UMK Toruń przywieźli aż 14 medali w konkurencjach indywidualnych z Bydgoszczy w dniu 20. marca 2018 roku, gdzie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Pomorza i Kujaw w pływaniu.

więcej informacji

zdjęcie

Delegaci AZS UMK w Toruniu wybrali

We środę 21. marca odbyło się sprawozdawczo-wyborcze Walne Zebranie Delegatów Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, na którym wybrano nowe władze klubu uczelnianego.

więcej informacji

zdjęcie

Wybory AZS UMK Toruń

Na najbliższą środę Zarząd Akademickiego Klubu Sportowego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zwołał Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Delegatów AZS UMK w Toruniu. 

więcej informacji

zdjęcie

Pólfinał AMP w badmintonie. Łódź 16-18.03.2018

Na rozegranym w dniach 16-18.03.2018 Półfinale  AMP nasi badmintoniści zajęli miejsce XIII, niestety o jedno niżej niż rok temu.

więcej informacji

zdjęcie

Szachowe batalie III i IV ligi

Za nami ósma kolejka w rozgrywkach Drużynowych Mistrzostw Regionu III i IV ligi szachów. Niestety dla zawodników AZS UMK Toruń, nie był to najlepszy start. 

więcej informacji

zdjęcie

Siatkarze UMK zdominowali 48. Turniej Kopernikański

W dniach 9-11 marca na hali Uniwersyteckiego Centrum Sportowego został rozegrany 48. Turniej Kopernikański o puchar JM Rektora UMK w Toruniu. W corocznych prestiżowych siatkarskich zmaganiach udział wzięły uczelnie z Gdańska, Lublina, Poznania i Warszawy oraz drużyna gospodarzy podbudowana wywalczeniem awansu do półfinału Akademickich Mistrzostw Polski (11-14 kwietnia w Poznaniu).

więcej informacji

zdjęcie

Łukasz Korzestański 3. w Mistrzostwach Świata Juniorów

Student sport i wellness naszego Uniwersytetu zajął 2. miejsce podczas zawodów Red Bull Crashed Ice rozegranych w Edmonton (Kanada) 9 marca 2018 r.

więcej informacji

zdjęcie

Turniej Kopernikański na start

48. Turniej Piłki Siatkowej Kobiet i Mężczyzn o Puchar JM Rektora UMK, czyli najstarsza cykliczna impreza sportowa na UMK, zostanie rozegrany w Uniwersyteckim Centrum Sportowym w weekend 9-11 marca. Wstęp jest wolny dla wszystkich kibiców.

więcej informacji

zdjęcie

Sportowcy z Karetami "Nowości"

Wśród laureatów 23. edycji Złotych Karet "Nowości" znalazły się osoby związane z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika. Okazją do wręczenia wyróżnień była uroczysta gala zorganizowana z okazji 50-lecia toruńskiego dziennika. Odbyła się 7 marca w Teatrze im. Wilama Horzycy.

więcej informacji

zdjęcie

Ice cross downhill – siła, moc, szybkość!

Już 11 marca Łukasz Korzestański zaprezentuje się w kolejnej edycji Red Bull Crashed Ice.

więcej informacji

zdjęcie

Zbigniew Wojtowicz Trener Roku w Plebiscycie ChillinTorun

Zbigniew Wojtowicz wygrał! Miano Trenera Roku w Plebiscycie ChillinTorun przypadło właśnie jemu. 

więcej informacji

zdjęcie

Złoto w Pucharze Polski Judo dla Anny Załęcznej

Studentka kierunku turystyka i rekreacja Anna Załęczna wywalczyła złoto w Pucharze Polski Judo. 

więcej informacji

zdjęcie

Aneta Rygielska Mistrzynią Polski w Boksie

W miniony weekend 22-25.02.2018 roku w Grudziądzu odbyły się Mistrzostwa Polski Kobiet w Boksie. Nasza studentka - Aneta Rygielska po raz drugi sięgnęła po złoto. 

więcej informacji

zdjęcie

Koszykarski tydzień w UCS

Uniwersyteckie Centrum Sportowe UMK przygotowało na czas ferii zimowych 2018 specjalne atrakcje: 19 lutego rozpocznie się Tydzień Koszykarski w UCS.

więcej informacji

zdjęcie

Wyniki AMPiK i AMP 2017/2018

Wyniki rywalizacji sekcji AZS UMK Toruń w Akademickich Mistrzostwach Pomorza i Kujaw oraz Akademickich Mistrzostwach Polski.

więcej informacji

zdjęcie

Copernicada 2017/2018

Stań się częścią wielkiego wydarzenia sportowego jakie po raz kolejny dzieje się na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Kolejna IV edycja Copernicady - międzywydziałowej olimpiady sportowej, to doskonała szansa na pokazanie swojego wysokiego poziomu sportowego i świetną zabawę. Rywalizujemy w 12 dyscyplinach i wyłaniamy najbardziej usportowiony wydział Naszego Uniwersytetu. Stań się częścią Copernicady już dziś, zgłoś swój udział za pomocą formularzy elektronicznych bądź szukaj koordynatora Copernicady na swoim wydziale.

więcej informacji

zdjęcie

Sport - siła - wellness

Agata Imianowska, studentka I roku sportu i wellness na UMK w Toruniu, została właśnie podwójną mistrzynią świata w wyciskaniu sztangi leżąc (w kategorii teenager 18-19 lat, 56 kg i w kategorii open, 56 kg).

więcej informacji

zdjęcie

Mistrzyni w trójboju siłowym

Alicja Mułyk, studentka biotechnologii medycznej w Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy, rozbiła bank z medalami mistrzostw Polski seniorek oraz juniorek do 18 i 23 lat w trójboju siłowym, które zostały rozegrane w Spale.

więcej informacji

zdjęcie

Znamy najlepszych judoków UMK

Sporym zainteresowaniem cieszyły się Mistrzostwa UMK w Judo, które odbyły się 7 grudnia.

więcej informacji

Archiwum