11 medali pływaków i 3. miejsce w klasyfikacji AMPiK

We środę 6. marca odbyły się pływackie Mistrzostwa Kujaw i Pomorza. Zawodnicy rywalizowali na obiektach Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. W tym sezonie nasza reprezentacja zdobyła łącznie 11 medali, plasując się na 3. miejscu w klasyfikacji punktowej i 5. w klasyfikacji medalowej.

Obok pływaków naszego Uniwersytetu w rywalizacji wzięli udział reprezentanci szkół bydgoskich UMK Collegium Medicum, Wyższej Szkoły Gospodarki, Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego oraz toruńskiej Wyższej Szkoły Bankowej. Rozdano 59 medali w 20 konkurencjach.

• Krzysztof Niemczyk – 3. miejsce; 100 m stylem klasycznym;
  • Uliana Kunets – 3. miejsce; 50 m stylem motylkowym.

Cieszy znakomita postawa kobiecej sztafety stylem zmiennym 4 x 50 m, która wygrała swoją konkurencję oraz 3. miejsce panów na tym samym dystansie. Akademicy przywieźli z AMPiK po trzy złote i srebrne medale oraz pięć brązowych. Grzbiecistka Zuzanna Akimowicz, podwójna złota medalistka została sklasyfikowana na 1. miejscu, natomiast Justyna Otremba na 13. miejscu pośród multimedalistów AMPiK.

W klasyfikacji punktowej zawodów nasza kobieca reprezentacja wywalczyła 226 punktów plasując się na trzecim miejscu, podobnie jak reprezentacja męska, która zgromadziła 265 punktów.