tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

Gacka i Brzeziński medalistami halowych Mistrzostw Polski

Zdjęcie ilustracyjne

Znakomite wyniki odnotowali studenci Uniwersytetu podczas rozgrywanych w Toruniu w dniach 20-21 lutego 65. Halowych Mistrzostw Polski.

Największe gratulacje należą się studentowi biologii sądowej Adrianowi Brzezińskiemu. Zawodnik MKL Toruń ustanowił swój rekord życiowy na 200 m w czasie 20,06 sek. Życiówka w biegu finałowym zapewniła Adrianowi Brzezińskiemu złoty medal Mistrzostw Polski.

Dobre wyniki osiągnęła Kinga Gacka, na co dzień zawodniczka BKS Bydgoszcz. Studentka fizjoterapii zajęła 2. miejsce w biegu eliminacyjnym na 400 m, natomiast zwyciężyła w biegu eliminacyjnym na 200 m. W finale 200 m studentka Uniwersytetu pobiegła w czasie 24,12 co było 3. wynikiem, nagrodzonym brązowym medalem.

Sebastian Chmara studiujący na naszym Uniwersytecie prawo zajął ostatecznie 4 miejsce. Tyczkarz Zawiszy Bydgoszcz w pierwszej próbie zaliczył 4,70 m, kolejne trzy próby na wysokości 4,90 m niestety zakończyły się niepowodzeniem.

Wszyscy zawodnicy są uczestnikami Programu kariery dwutorowej student-sportowiec. Kinga Gacka i Adrian Brzeziński są objęci programem MNiE Narodowa Reprezentacja Akademicka