obrazek nr 1

II Otwarte Mistrzostwa UMK w Badmintonie

Druga edycja Otwartych Mistrzostw UMK w badmintonie podobnie jak i I zakończyła się sukcesem organizacyjnym jak i sportowym. W dniu 21.04.18 w hali UCS zjawiło się 35 zawodników i zawodniczek z całego kraju wśród nich mocna ekipa sekcji AZS UMK w Toruniu. W najsilniejszej grupie A mężczyzn zawodnicy grali systemem „każdy z każdym”. Po rozegraniu 10. spotkań najlepszym badmintonistą podobnie jak rok temu został Paweł Marcinkowski ale na podium tuż za nim zameldowali się badmintoniści UMK w Toruniu Norbert Kamieński i Bartosz Urbański.
W kategorii kobiet Open bezkonkurencyjna okazała się studentka UMK Ewelina Laskowska wygrywając wszystkie pojedynki bez straty nawet seta.
Najliczniej obsadzona była grupa B męska ponieważ zgłosiło się do niej 25 zawodników. Po eliminacjach grupowych, zostały rozegrane mecze systemem pucharowym a do ćwierćfinałów awansowali wszyscy gracze sekcji prowadzonej przez mgr Piotra Dobrolubow. Niestety 3 mecze półfinałowe okazały się niezbyt szczęśliwe dla Pawła Klonka i Bartosza Kubiaka, którzy po grze na przewagi musieli uznać wyższość przeciwników w stosunku setów 1:2. Ostatecznie kat. B wygrał Piotr Stankowski, II miejsce zajął Cezary Jaks a III miejsce przypadło byłemu studentowi Michałowi Rowickiemu.
Wszyscy uczestnicy wzięli udział w losowaniu nagród rzeczowych a zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali pamiątkowe medale. Nad sprawnym i wzorowym przebiegiem imprezy pieczę sprawowali wszyscy członkowie sekcji badmintona AZS UMK w Toruniu za co bardzo dziękujemy. Już za rok w ostatni weekend maja odbędzie się kolejna – III edycja.

Medaliści w poszczególnych kategoriach:

Singiel Damski

1. Ewelina Laskowska
  2. Ewa Oleś
  3. Klara Skórska

Singiel Męski B

1. Cezary Jachs
  2. Piotr Stankowski
  3. Michał Rowicki

Singiel Męski A

1. Paweł Marcinkowski
  2. Norbert Kamieński
  3. Bartosz Urbański

Regulamin Turnieju

Organizator Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, AZS UMK Toruń

Termin i miejsce 21 kwietnia 2017 r. Hala sportowa przy UCS UMK, Świętego Józefa 17, 87-100 Toruń

Kategorie • Singiel mężczyzn kat. A -zaawansowani • Singiel mężczyzn kat. B – średnio zaawansowani • Singiel kobiet OPEN

System rozgrywek Mecze do dwóch wygranych setów, sety do 21 punktów. W zależności od liczby zgłoszeń mecze będą odbywać się systemem grupowym (każdy z każdym) lub grupowo-pucharowym, gdzie dwóch najlepszych zawodników z każdej grupy awansuje do systemu pucharowego. Organizator zastrzegają sobie prawo zmiany systemu rozgrywek ze względów organizacyjnych.

Udział w turnieju W turnieju mogą brać udział amatorzy- osoby dorosłe. Amator to osoba, która nie jest sklasyfikowana na listach zawodniczych PZBad i nie posiada licencji PZBad.  W zgłoszeniu należy podać: -imię i nazwisko -numer telefonu Dokonując zgłoszenia zawodnicy potwierdzają tym samym, że zapoznali się z regulaminem turnieju. Ilość miejsc w turnieju ograniczona. O przyjęciu do turnieju decyduje kolejność zgłoszeń.

Opłata startowa: Dokonywana jest na miejscu w dniu turnieju w kwocie 15 zł.(studenci UMK są z niej zwolnieni)

Zgłoszenie:

Lotki: Pierwszeństwo mają lotki piórowe. Zawodnicy między sobą mogą umówić się na lotki nylonowe. Organizator zapewnia lotki nylonowe Babolat (czerwone).

Nagrody Puchary, dyplomy lub medale w poszczególnych grupach i drobne nagrody wg możliwości organizatora.

Uwagi końcowe
1. Zawodnicy biorący udział w turnieju obowiązani są do przestrzegania postanowień regulaminu i przepisów gry.
2. Zawodnicy ponoszą pełną odpowiedzialność materialną za szkody wyrządzone przez siebie.
3. Zawodnicy biorący udział w turnieju grają na własną odpowiedzialność.
4. Odbiór i przyjęcie zasad regulaminu potwierdzony jest zgłoszeniem się do turnieju.
5. Organizator nie ponosi odpowiedzialności prawnej za udział w rozgrywkach osób chorych i ewentualnych, wynikłych z tego kontuzji, wypadków i urazów.
6. Organizator nie ponosi odpowiedzialności prawnej za kontuzje, wypadki i urazy oraz koszty leczenia wynikłe z tytułu udziału w rozgrywkach z dojazdami na i z zawodów włącznie.
7. Organizator nie ponosi odpowiedzialności prawnej za szkody powstałe w wyniku utraty mienia w trakcie trwania rozgrywek.

Pozostałe postanowienia
1. Prawo do interpretacji regulaminu turnieju zastrzegają sobie Organizatorzy.
2. W kwestiach nie objętych regulaminem ostateczną decyzję podejmują Organizatorzy.
3. W szatni nie należy pozostawiać rzeczy wartościowych.