obrazek nr 1

49. Turniej Kopernikański o puchar JM Rektora UMK w Toruniu

W 2019 roku odbędzie się już 49. edycja Turnieju Kopernikańskiego o puchar Rektora UMK w Toruniu, w której tradycyjnie udział biorą reprezentacje siatkarskie polskich uniwersytetów: Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytetu Warszawskiego, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz reprezentacja gospodarzy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dodatkowo w ramach turnieju rozgrywane są zawody Masters (Oldboy). Drużyny uniwersyteckie, tradycyjnie przybywają na zaproszenie organizatora i gospodarza imprezy UMK w Toruniu.

Fundatorami nagród będą: J. M. Rektor UMK, Kierownictwo UCS, NSZZ Solidarność na UMK, Związek Nauczycielstwa Polskiego na UMK, Samorząd Studencki UMK, Prezes AZS- UMK Toruń, Torimpex Trade, Urząd Miasta Torunia oraz Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych Bella.