Zbigniew Wojtowicz Trener Roku w Plebiscycie ChillinTorun

Trener Zbigniew Wojtowicz fot. archiwum UCS

Zbigniew Wojtowicz wygrał! Miano Trenera Roku w Plebiscycie ChillinTorun przypadło właśnie jemu.

Do 15 lutego 2018 można było oddawać głosy na nominowanych w kategorii Trener Roku. Nominowany do plebiscytu Zbigniew Wojtowicz jest pracownikiem Uniwersyteckiego Centrum Sportowego UMK. Dzięki jego pasji i wiedzy zawodnicy AZS UMK Judo, zdobywają medale w Akademickich Mistrzostwach Polski i Akademickich Mistrzostwach Pomorza i Kujaw. To właśnie jego wychowankowie byli uczestnikami wielu imprez zagranicznych, w tym Akademickich Mistrzostw Europy.

Cieszymy się, że Trener AZS UMK Judo został doceniony!

Serdecznie gratulujemy i życzmy dalszych, sportowych sukcesów.

Zbigniew Wojtowicz, urodził się w 1955 roku. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, magister wychowania fizycznego. Trener Wojtowicz jest długoletnim pracownikiem Uniwersytetu, dziś zatrudnionym na stanowisku starszego wykładowcy w UCS. Uprawnienia sportowe trener II klasy w judo. Zbigniew Wojtowicz jest posiadaczem I dan w aikido i V dan w judo, jest 10-krotnym medalistą Mistrzostw Polski, był członkiem Kadry Narodowej oraz reprezentacji Polski. Trener i wychowawca wielu medalistów Mistrzostw Polski oraz Akademickich Mistrzostw Polski w Judo, trener ogólnorozwojowy żużlowców Apatora Toruń oraz Unibaxu Toruń, trener ogólnorozwojowy hokeistów na lodzie, trener ogólnorozwojowy tenisistów ziemnych. Zbigniew Wojtowicz jest członkiem Polskiej Komisji Dan w Judo. W wolnych chwilach uprawia grę w tenisa ziemnego w Amatorskiej Lidze tenisa ziemnego w Toruniu.