Złoto w Pucharze Polski Judo dla Anny Załęcznej

Anna Załęczna fot. Andrzej Romański

Studentka kierunku turystyka i rekreacja Anna Załęczna wywalczyła złoto w Pucharze Polski Judo.

Zawody Pucharu Polski rozegrano w Mysiadle, gdzie 17.02.2018 roku na macie spotkały się seniorki i seniorzy. Nasza studentka, na co dzień zawodnicza TKS Judo Toruń, rywalizowała z czterema przeciwniczkami w wadze +78 kg. Anna Załęczna wygrała wszystkie swoje starcia. Sama jest dumna ze swojego występu, a my życzymy dalszych sukcesów sportowych!

Anna Załęczna urodziła się 1995 roku w Toruniu, trenuje w Toruńskim Klubie Sportowym Judo, posiada Międzynarodowa Klasę Mistrzowską. Do największych swoich osiągnięć zalicza: Drużynowe Mistrzostwa Europy – 2 miejsce (Warszawa 23.04.2017 r.), Drużynowe Mistrzostwo Europy – 1 miejsce (Kazań, Rosja 24 kwietnia 2017 r.), Akademickie Mistrzostwo Europy – 1 miejsce (Coimbra, Portugalia 28 lipiec  2017 r.), Mistrzostwa Europy Juniorów – 2 miejsce (Oberwart Austria wrzesień 2015 r.) oraz Mistrzostwo Polski seniorów wrzesień 2016 r.

Studiuję na Uniwersytecie Mikołajka Kopernika w Toruniu, ponieważ chciałam zostać w Toruniu, a toruński Uniwersytet miał najciekawszą dla mnie ofertę edukacyjną oraz stypendialną dla sportowców. Kierunek studiów dlatego, że interesuje się podróżowaniem i geografią i wydawał mi się najbardziej interesujący z oferty Wydziału Nauk o Ziemi.