strona www Narodowej Reprezentacji Akademickiej
Kontakt ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

Łukasz Korzestański 3. w Mistrzostwach Świata Juniorów

Zdjęcie ilustracyjne
Edmonton 2018 fot. nadesłana

Student sport i wellness naszego Uniwersytetu zajął 2. miejsce podczas zawodów Red Bull Crashed Ice rozegranych w Edmonton (Kanada) 9 marca 2018 r.

Kanadyjskie Edmonton już po raz drugi było gospodarzem finałowych zawodów cyklu Ice Corss Downhill. Rywalizacja odbyła się na prawie 500-metrowym torze o 40-metrowej różnicy przewyższeń. 9. marca z wymagającym torem zmierzyli się juniorzy. To był ostatni start Łukasza Korzestańskiego w tej kategorii wiekowej, w przyszłym sezonie będzie walczył o laury w kategorii seniorów. Nasz student wyjazd do Kanady może uznać za udany, w swojej kategorii musiał uznać tylko wyższość czterokrotnego triumfatora tego cyklu - młodego fińskiego zawodnika Mirko Lahti. Zawody zakończył na 2. miejscu podium co pozwoliło na utrzymanie 3. miejsca w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata Juniorów.

Wyniki Edmoonton: 1. Mirko Lahti (FIN), 2. Lukasz Korzestanski (POL), 3. Joni Saarinen (FIN), 4. Luca Engler (GER), 5. Filipe Carvalheiro (SUI), 6. Jesse Sauren (FIN), 7. Max Nymark (FIN), 8. Alex Schreifels (USA), 9. Maxim Krokhin (SWE), 10. Francis Boudreau (CAN).

Klasyfikacja generalna MŚ: 1.Mirko Lahti (FIN), 2. Richie Jo Jo Velasquez (USA), 3. Lukasz Korzestanski (POL), 4. Jesse Sauren (FIN), 5. Joni Saarinen (FIN), 6. Dmitry Murlychkin (RUS), 7. Eric Miauton (SUI), 8. Filipe Carvalheiro (SUI), 9. Luca Engler (GER), 10. Max Nymark (FIN). 

Łukasz Korzestański urodził się 1997 roku w Toruniu. Od piątego roku życia jeździ na łyżwach. W wieku siedmiu lat rozpoczął grę w hokeja na lodzie a już jako 16-latek występował w szwedzkich klubach hokejowych w kategoriach wiekowych U-18 i U-20. Po powrocie do kraju zawodowo zajął się grą, reprezentował barwy KH GKS Katowice a dziś jest zawodnikiem toruńskiej drużyny hokejowej Nesta Mires Toruń. Studiuje na kierunku sport i wellness.


Mimo paru lat poza grodem Kopernika serce zostało w Toruniu! Przy wyborze uczelni zdecydowałem się na Uniwersytet Mikołaja Kopernika, a ważnym warunkiem była możliwość pogodzenia nauki z reżimem treningowym oraz licznymi wyjazdami na zawody. Toruński Uniwersytet dał mi tę szansę umożliwiając połączenie nauki z pasją. Kierunek sport i wellness to interesujący i nowatorski program studiów. Wszystko zorganizowałem tak, bym miał możliwość jak najlepiej przygotować się do startów w Red Bull Crashed Ice. Wprawdzie ciężko jest to wszystko pogodzić. Biegam od rana do nocy - ze skate parku na wykład, z wykładu na siłownię, czy na lód. Ale myślę, że dzięki temu efekty przyjdą. 

pozostałe wiadomości