European Universities Combat Championships

W dniach 31.07.- 4.08.2019r. odbyły się w Zagrzebiu European Universities Combat Championships. Były to ogromne zawody, w których wystartowało 1300 uczestników z 400 uniwersytetów europejskich. W zawodach Judo wystartowało dwoje reprezentantów UMK.

Anna Załęczna studentka turystyki i rekreacji oraz Kamil Sołtys student automatyki i robotyki. Anna Załęczna dwukrotna złota medalistka tej imprezy tym razem zajęła 7 miejsce. Jako pierwsza rozstawiona pierwszą rundę przeszła wolnym losem. W drugiej przegrała walkę  przez karę za pasywność z Ukrainką Ruslaną Bulaviną. Wygrała walkę repasażową z Brytyjką Katherin Saunders i przegrała walkę o strefę medalową z Katariną Vuković z Chorwacji. Słabsza forma w tym turnieju prawdopodobnie spowodowana była nadmierną ilością startów. Dwa tygodnie wcześniej Anna reprezentowała Polskę w Uniwersjadzie gdzie zajęła również 7 miejsce. Tydzień później startowała w Zagrzebiu w Grand Prix.

Drugi z naszych reprezentantów Kamil Sołtys debiutował w tak dużej imprezie. Na dodatek miał fatalne losowanie. W pierwszej walce przegrał z Niemcem Leonem Philipp, który z kolei przegrał walkę z Auetriakiem Florianem Doppelhaimerem - pierwszym rozstawionym zawodnikiem. Spowodowało to wyeliminowanie Kamila z turnieju. Obydwaj ci zawodnicy po wygraniu kolejnych walk znaleźli się w strefie medalowej. Na pocieszenie możemy tylko dodać, że były wychowanek z Torunia, tym razem reprezentujący Uniwersytet Wrocławski Daniel Moskal zdobył brązowy medal w wadze do 100 kg.