Szczęśliwa siódemka

fot. nadesłana

Reprezentantka Uniwersytetu Mikołaja Kopernik w Toruniu, sekcji judo  – Anna Załęczna – zajęła  7 miejsce podczas Uniwersjady rozgrywanej w Neapolu.

Anna Załęczna stoczyła łącznie 4 walki. Zmagania sportowe rozpoczęła zwycięstwem z reprezentantką Rumuni – Sirbulet, by potem stoczyć ciężką i przegraną  walkę z reprezentantką Japonii - Akiba. W repasażu Nasza studentka spotkała się ze Słowenką - Mohoric, którą udało się pokonać. Zła passa jednak nie opuściła studentki UMK w Toruniu a decydujące starcie o 5 miejsce  przegrała na waza ari z Niemką – Lucht.

W kategorii open Anna Załęczna ponownie zajęła 7 miejsce. Zmagania te rozpoczęła wygraną z reprezentantką Tajpej. Niestety walkę o półfinał przegrała z reprezentantką Mongolii.

Rywalizacja  drużynowa w składzie: 52kg Aleksandra kaleta, 63 kg Vanessa Machnicka, 70 kg Urszula Hofman oraz +70 kg Anna Załęczna została zakończona na 9 pozycji. Niestety drużynowy start naszej reprezentacji odbywał się w osłabionym przez kontuzję składzie.