Akademicy najlepsi na Kujawach i Pomorzu

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu po raz kolejny brał czynny udział w rozgrywkach Akademickich Mistrzostw Pomorza i Kujaw. Zdobywając 196 punktów zdeklasował swoich przeciwników i zajął 1 miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu akademickich imprez sportowych. O 34 punkty wyprzedził Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy oraz o 70 punktów zwyciężył nad reprezentacją Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy.

W ramach tegorocznej edycji Akademickich Mistrzostw Pomorza i Kujaw rozegrano 24 konkurencje sportowe. Reprezentacja Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu wystartowała w 23 dyscyplinach, a w 6 z nich osiągnęła najwyższe rezultaty. Wiodącymi dyscyplinami okazały się: ergometr wioślarski kobiet, jeździectwo, judo mężczyzn, piłka siatkowa kobiet, piłka siatkowa mężczyzn oraz siatkówka plażowa kobiet i mężczyzn. Jedyną dyscypliną w jakiej akademicy UMK nie wzięli udziały były rozgrywki tenisa.

W ramach Akademickich Mistrzostw Pomorza i Kujaw reprezentanci Uniwersytetu rywalizowali z uczelniami wyższymi regionu:

• Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy
  • Wyższe Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy
  • UMK Collegium Medicum w Bydgoszczy
  • Wyższa Szkoła bankowa w Toruniu
  • KJ Toruńska Szkoła Wyższa

Uroczyste wręczenie pucharu odbyło się w dn. 26.06.2019 w Sali konferencyjnej przy ul. Gagarina 35.

Należy zauważyć, że studenci Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu godnie reprezentowali uczelnie również na zwodach centralnych. W cyklu Akademickich Mistrzostw Polski akademicy UMK wywalczyli historyczne 17 miejsce w klasyfikacji generalnej, wyprzedzając takie uczelni jak Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Szczeciński czy Uniwersytet Wrocławski. W klasyfikacji typów Uniwersytetów zdobyliśmy świetne 7 miejsce. Również wśród uczelni z województwa kujawsko-pomorskiego reprezentacja UMK w Toruniu była najlepsza. UKW w Bydgoszczy zdobył 37 miejsce, UTP Bydgoszcz 40 miejsce, WSG Bydgoszcz 41, CM UMK Bydgoszcz 96 miejsce, WSB Toruń 98 miejsce, KJ TSW 101 miejsce. Triumf w rozgrywkach regionalnych - Akademickich Mistrzostw Pomorza i Kujaw to również podsumowanie Naszego znakomitego poziomu sportowego.

Za tak dobre wyniki sportowe należy podziękować zawodnikom, trenerom sekcji oraz całej administracji Uniwersyteckiego Centrum Sportowego UMK. Dzięki wsparciu władz Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet zajął najwyższe jak dotąd miejsce w rozgrywkach centralnych AMP oraz wysokie 7 miejsce wśród wszystkich uniwersytetów w Polsce.