strona www Narodowej Reprezentacji Akademickiej
Kontakt ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

Anna Załęczna będzie walczyć na Uniwersjadzie w Neapolu

Zdjęcie ilustracyjne
fot. nadesłana

Tegoroczna 30. Letnia Uniwersjada odbędzie się we włoskim Neapolu, a rozpocznie się już 3 lipca 2019 r. Wśród polskich reprezentantów na tę prestiżową imprezę sportową znalazła się studentka Anna Załęczna. Uczestniczka Programu kariery dwutorowej student-sportowiec będzie reprezentować Polskę w Judo w kategorii wagowej +70 kg.

W ramach 30 Letniej Uniwersjady  reprezentanci Polski wystartują w  judo, lekkiej atletyce, łucznictwie, pływaniu, siatkówce mężczyzn, strzelectwie sportowym, szermierce, taekwondo, tenisie i tenisie stołowym.

Już w nadchodzący poniedziałek 1 lipca 2019 r. planowany jest wyjazd reprezentacji judo. Uroczyste zaprzysiężenie odbędzie się już na miejscu w Neapolu. Zmagania w tej dyscyplinie rozpoczynają się 4 lipca. Anna Załęczna wystartuje indywidualnie w kategorii +70 kg oraz w kategorii Open w zmaganiach drużynowych. Pierwszy start naszej zawodniczki zaplanowany jest już na czwartek 6 lipca. 

Studentka Uniwersytetu o nadchodzących wydarzeniach wypowiada się następująco: Jestem w trakcie bardzo mocnych treningów w klubie wiec jestem troszkę zmęczona ale na miejscu trochę odpocznę przed zawodami bo bardziej skupiam się na startach rangi Grand Prix, które są od razu po Uniwersjadzie. 14 lipca mam Grand Prix w Budapeszcie, a 28 w Zagrzebiu i tam od razu zostanę parę dni na Akademickie Mistrzostwa Europy.

pozostałe wiadomości