strona www Narodowej Reprezentacji Akademickiej
Kontakt ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

Ostatni akord AMP - finał plażówki

Zdjęcie ilustracyjne
fot. nadesłana

Dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Polski 2018/2019. Ostatnim akordem były rozegrane na plaży miejskiej w Gdyni finały w siatkówce plażowej kobiet i mężczyzn (13–16.06.2019 r. ). Impreza zgromadziła 64 pary z 41 uczelni z całego kraju, w tym oczywiście duety UMK.

Po udanym sezonie halowym, historycznym udziale siatkarek i siatkarzy w finale Akademickich Mistrzostw Polski przyszedł czas na starty w siatkówce plażowej. W ścisłym finale Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu reprezentowany był przez jedną  parę damską – Patrycja Tomczyk, Adrianna Kukulska oraz męską – Michał Szabłowicz i Borys Suhak.

Nasi zawodnicy dali z siebie wszystko, reprezentując najwyższy poziom sportowy. Od początku zmagań piłki plażowej Nasza damska para spisywała się na medal. Rozpoczynając zmagania na arenie wojewódzkiej – gdzie zdobyła 3. miejsce, poprzez starty w turnieju eliminacyjnym – uzyskując 7. miejsce i awans do finału, aż wreszcie sam występ w finale – 9 miejsce.

Nasze studentki tak opisują wrażenia po rywalizacji: Akademicki sezon plażowy dobiegł końca. Szczerze możemy powiedzieć, że był to dla nas udany czas, szczególnie awans i gra w finale AMP. Z meczu na mecz widać było, że gra nam się coraz lepiej co udowodniłyśmy przede wszystkim w Gdyni i wygraniu dwóch spotkań pierwszego dnia. Następnie przyszło nam zmierzyć się w walce o najlepszą szóstkę turnieju. Po bardzo zaciętym meczu i walce przegrałyśmy w tie-breaku z parą z Politechniki Śląskiej. Następnie mimo wygrania pierwszego seta, z doświadczoną parą z Uniwersytetu Łódzkiego znów przegrałyśmy po walce 1:2. Podsumowując możemy śmiało powiedzieć, ze miejsce 9. w Polsce jest dla nas ogromnym sukcesem.

Natomiast męska para Michał Szabłowicz i Borys Suhak zakończyła rywalizację na 17. miejscu w klasyfikacji generalnej, staczając bardzo zacięte boje z przeciwnikami. Duet Uniwersytetu rozpoczął turniej od porażki z parą Zabłocki i Maluchnik 0:2 (10:21;20:22), ale szybko poprawił błędy i odniósł zwycięstwo z parą Zych i Wiśniewski 2:0 (21:10;21:12). Niestety mecz z parą Pieniążek i Strych nie ułożył się po myśli akademików i zakończył się porażką.

pozostałe wiadomości