strona www Narodowej Reprezentacji Akademickiej
Kontakt ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

Karasiewicz i Rygielska w Reprezentacji Polski

Zdjęcie ilustracyjne

Studentki Uniwersytetu, uczestniczki Programu kariery dwutorowej Karolina Karasiewicz i Aneta Rygielska będą reprezentować Polskę podczas 2 Europejskich Igrzysk, które zostaną rozegrane na Białorusi od 21 do 30 czerwca 2019 r. Impreza odbywa się co cztery lata pod patronatem europejskich Komitetów Olimpijskich, jednocześnie stanowiąc dla wielu sportowców przepustkę do kolejnych Igrzysk Olimpijskich.

 

Pierwsze Igrzyska Europejskie odbyły się w 2015 r. w Baku stolicy Azerbejdżanu. Arenami 2 Igrzysk Europejskich będą największe obiekty sportowe Mińska — stadiony Dynamo; Mińsk-Arena, Czyżouka-Arena”. Podczas imprezy rywalizować  będzie blisko 4000 zawodników, reprezentujących 50 europejskich Komitetów Olimpijskich. 

Reprezentacja Polski na Igrzyska Europejskie będzie liczyła aż 151 zawodników, którzy wystąpią w badmintonie, boksie, gimnastyce sportowej, trampolinie, akrobatyce sportowej, judo, kajakarstwie, kanadyjkach, karate, kolarstwie szosowym i torowym, koszykówce 3x3, lekkoatletyce, łucznictwie, sambo, strzelectwie sportowym, tenisie stołowym oraz zapasach.

W gronie reprezentantów Polski znalazły się Karolina Karasiewicz, która wystąpi na torze w wyścigu drużynowym na dochodzenie. Studentka jest też rezerwową w torowej konkurencji madison. Aneta Rygielska będzie walczyć w kategorii wagowej 60 kg, w której zdobyła mistrzostwo Polski.

pozostałe wiadomości