strona www Narodowej Reprezentacji Akademickiej
Kontakt ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

Srebrny medal Pucharu ZG AZS w triathlonie dla Uniwersytetu

Zdjęcie ilustracyjne
fot. nadesłane

Niedziela 9.06.2019 r. dostarczyła tym razem emocji triathlonowych. Podczas zawodów Lotto Energy Triathlon Skaryszewy - Starogard Gdański rozegrano Puchar Prezesa Zarządu Głównego AZS na dystansach 1/4IM i 1/8 IM. Organizatorami obok Zarządu Głównego AZS, Ministerstwa Sportu i Turystyki byli Klub Uczelniany AZS Politechniki Gdańskiej, Sportowa Politechnika, Organizacja Środowiskowa AZS Gdańsk. Oczywiście w tej imprezie nie mogło zabraknąć obecności naszego Uniwersytetu.

Puchar Zarządu Głównego AZS w triathlonie oraz uczestnictwo przedstawiciela Uniwersytetu nawiązuje do sylwetki wieloletniego pracownika SWFiS Uniwersytetu, wychowawcy młodych talentów kolarskich w TKK Pacyfic Toruń - Andrzeja Majchrzakowskiego. Zmarły w wieku 53 lat torunianin był jednym z najlepszych polskich triathlonistów w swojej kategorii wiekowej oraz najbardziej utytułowanym zawodnikiem w tej dyscyplinie sportu w Grodzie Kopernika. Andrzej Majchrzakowski był jednym z pierwszych Polaków, który stanęli na podium zawodów Ironmann - 3,8 km pływania, 180 km kolarstwa i 42,195 km biegu. Wykładowca Uniwersytetu w październiku 2009 roku został mistrzem Europy w kategorii wiekowej 50-54 lata na zawodach we Frankfurcie nad Menem, które ukończył w czasie 9:31:54.

Zawody na Kociewiu rozegrano na dystansie 1/4 Ironman, czyli 950 m pływania, 45 km kolarstwa i 10,5 km biegu oraz 1/8 Ironman, odpowiednio 475 m, 22,5 km i 5,25 km. Zawodnicy rozpoczęli zmagania w wodach Jeziora Borówno Wielkie, po czym przesiedli się na rowery i pokonali trasę Skaryszewy - Starogard Gdański, aby w tym ostatnim skończyć zmagania podczas biegu. Trasa kolarska i biegowa poprowadzona przez malownicze Kociewie dostarczyła uczestnikom nie tylko malowniczych widoków, ale wielu krótkich podjazdów i podbiegów.

W rywalizacji na dystansie 1/8IM Uniwersytet reprezentował Tomasz Górzyński, Zastępca dyrektora ds. sportowych UCS. Popularną ćwiartkę zwyciężył reprezentant KU AZS Politechniki Gdańskiej Maciej Bruździak w czasie 1:01,00 przed zawodnikiem AZS UMK Toruń - Tomaszem Górzyńskim, który uzyskał czas 1:19,09 i Wojciechem Pekrulem - AZS Uniwersytet Gdański (1:20,23). Tomasz Górzyński na co dzień trenuje w Toruńskim Klubie Triathlonowym pod okiem Tomasza Spaleniaka (Endure Team), a na dystansie Ironman w 2018 r. uzyskał czas 11:41:06.

pozostałe wiadomości