strona www Narodowej Reprezentacji Akademickiej
Kontakt ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

Mistrzostwa UMK w siatkówce plażowej

Zdjęcie ilustracyjne
fot. Agnieszka Samojedna

W sobotę (8.06. 2019 r.) rozegrano Mistrzostwa UMK w siatkówce plażowej. Tegoroczna edycja mistrzostw zapoczątkowała największe święto siatkówki plażowej w Polsce - Plażę Gotyku.

Inauguracja Plaży Gotyku 2019 to Mistrzostwa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. W turnieju wystąpiły kobiece i męskie pary studenckie Uniwersytetu. 

W tegorocznych mistrzostwach widać było zdecydowanie wyższy poziom meczy niż w latach poprzednich . Na pewno wyniki naszych dwóch par - jednej damskiej i jednej męskiej, czyli awans do finałów AMP podniosły poprzeczkę przeciwnikom. Cały turniej przebiegał w bardzo przyjaznej studenckiej atmosferze. Tak turniej oceniła Joanna Kaczmarek.

 

Pośród Pań triumfowała para Magdalena Piepiórka i Alina Krawczyk, przed duetem Paulina Berlinska i Olga Kobrin, zaś trzecie miejsce zajęły Natalia Paul i Dominika Dziekońska. Pierwsze miejsce wśród mężczyzn wywalczyła dwójka Michał Szabłowicz i Borys Suhak, przed którymi jeszcze walka w finale AMP. drugie miejsce zajęli Marcin Matulis i Michał Potempa, trzecie para absolwentów Kacper Krzewinski i Michał Rowicki.

Az do 1 września Toruń będzie stolicą polskiej siatkówki plażowej. Stało się to za sprawą Bella Plaża Gotyku, wydarzeniu, które w tym roku obchodzi swój jubileusz. Plaża Gotyku to również finały mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. 

pozostałe wiadomości