strona www Narodowej Reprezentacji Akademickiej
Kontakt ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

UMK najlepszym uniwersytetem w jeździectwie

Zdjęcie ilustracyjne
fot. Marek Szczecki

W dniach 30.05.–02.06.2019 r. w Radzionkowie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Jeździectwie z udziałem pięcioosobowej reprezentacji UMK Toruń, która zajęła 4. lokatę w klasyfikacji generalnej AMP i sięgnęła po najwyższy laur w kategorii uniwersytetów.

Odpowiednio w konkurencjach jeździeckich Uniwersytet reprezentowali:

  • Michalina Matuszak – ujeżdżenie amator
  • Paulina Zalewska – skoki profi i ujeżdżenie amator
  • Tomasz Olszewski – skoki profi i ujeżdżenie amator
  • Filip Rasiewicz – ujeżdżenie amator
  • Michał Tomczuk – ujeżdżenie amator

Studenci wypadli bardzo dobrze choć startowali ze zmiennym szczęściem. Najbardziej „pechowo” wystartował Tomasz Olszewski w konkurencji skoki skoki profi mając jedną zrzutkę w pierwszym nawrocie i w zasadzie pozbawiając się szans na medal w klasyfikacji generalnej. Pozostałe dwa nawroty przejechał na czysto ale wystarczyło to „tylko” na 7. miejsce w klasyfikacji generalnej i na 1. miejsce w klasyfikacji w typach uczelni.

Paulina Zalewska startująca też w konkurencji skoki profi na koniu po kontuzji, który dopiero dochodzi do pełnej dyspozycji zajęła 28. lokatę na 38 startujących, zdobywając sporo punktów do  punktacji drużynowej.

Znakomicie spisali się nasi zawodnicy startujący w konkurencji ujeżdżenie amator: Michalina Matuszak i Filip Rasiewicz, którzy w klasyfikacji generalnej zajęli odpowiednio 6. i 7. miejsce na 65 startujących oraz  2. i 3. miejsce w klasyfikacji w typach uczelni.

Michał Tomczuk wypadł nieco gorzej zajmując 40 miejsce ale po części usprawiedliwia go temperament konia na którym startował.

Paulina Zalewska i Tomasz Olszewski również startowali w konkurencji ujeżdżene amator, ale na koniach skokowych, więc nie mieli większych szans w walce z typowymi ujeżdżeniowcami. Pomimo to Tomasz Olszewski pojechał na tyle dobrze, że po zsumowaniu wyników ze skoków i ujeżdżenia zajął 3. miejsce w kombinacji w klasyfikacji w typach uczelni.

Odzwierciedleniem udanego startu jest zajęcie przez naszych studentów 4. miejsca drużynowo w klasyfikacji generalnej na 28 sklasyfikowanych uczelni (startowali studenci z 46 uczelni), oraz 1 miejsca w typach uczelni (startowały ekipy z 9 uniwersytetów).

Jest to duży sukces całej drużyny za co należą się wielkie gratulacje i podziękowania dla wszystkich zawodników. Opiekunem ekipy był mgr Marek Szczecki.

Marek Szczecki

pozostałe wiadomości