strona www Narodowej Reprezentacji Akademickiej
Kontakt ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

Integracyjne Mistrzostwa Polski w Boccia

Zdjęcie ilustracyjne
fot. nadesłana

Studenci Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu po raz drugi mieli przyjemność wystartować w Integracyjnych Mistrzostwach Polski AZS w Boccia Zielona Góra 31.05.2019–2.06.2019. Aż dwa zespoły akademików stanęły do walki o jak najlepszą lokatę. 

Pomimo wysokiego poziomu sportowego i zróżnicowania w stopniu niepełnosprawności, studenci UMK w Toruniu zdobyli 7 i 8 miejsce w klasyfikacji generalne, zespołowej. Należy zauważyć, że zespołowi nr 1 w składzie: Michał Marchlewicz, Tomasz Rumiński i Krzysztof Wołk, zabrakło jednego punktu do finału i możliwości wzięcia udziału w bojach o miejsca 1-5.

Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS w Boccia to również turniej indywidualny. W tym roku również pokazaliśmy się z jak najlepszej strony. Pomimo nieobronienia tytułu brązowego medalisty roku ubiegłego jakim był student Grzegorz Kapelak, do ostatniej rozegranej partii walczy Michał Marchlewicz, który ostatecznie zajął miejsca 4-6. Turniej indywidualny rozgrywany był w systemie pucharowym. W turnieju tym wzięli udział wszyscy zawodnicy: Grzegorza Kapelak, Tomasz Rumiński, Krzysztof Łuczak, Kami Jabłoński – którzy zakończyli rywalizację po pierwszym spotkaniu oraz wspomniany Michał Marchlewicz (miejsce 4-6) oraz Wiktor Wołk, który wygrał 2 spotkaniu podczas tej rywalizacji.

Należy zauważyć, że oprócz zmagań sportowych, Nasi zawodnicy znaleźli czas na zwiedzanie Zielonej Góry i odwiedzenie Palmiarnii.

Wszyscy zawodnicy prezentowali bardzo wysoki poziom sportowy. Serdecznie dziękujemy za reprezentowanie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz życzymy dalszych, sportowych sukcesów.

Opiekunem sekcji jest mgr Anna Błaszkowska.

Skład drużyny UMK w Toruniu 1:

  1. Michał Marchlewicz
  2. Tomasz Rumiński
  3. Wiktor Wołk

Skład drużyny UMK w Toruniu 2:

  1. Grzegorz Kapelak
  2. Kamil Jabłoński
  3. Krzysztof Łuczak

Anna Błaszkowska

pozostałe wiadomości