Mirosław Ziętarski Mistrzem Europy, osada Zillmann na 4 miejscu

W niedzielnych (02.06.2019 r.) finałach A Mistrzostw Europy w wioślarstwie, rozgrywanych w Luzernie, wystąpiło aż pięć polskich osad. W dwóch osadach znaleźli się studenci-sportowcy naszego Uniwersytetu Katarzyna Zillmann i Mirosław Ziętarski. Zawodnik AZS UMK Toruń w parze z Fabianem Barańskim zdobyli złote medale mistrzostw.

Polska dwójka podwójna Mirosław Ziętarski i Fabian Barański zakończyła rywalizację z czasem 6:13,51 sekundy i o 0,09 sekundy wyprzedziła szwajcarską parę Barnabe Delarze i Roman Roeoesli, na trzecim miejscu wyścig ukończyli Rumuni Ioan Prundeanu i Marian-Florian Enache (6:13,96). Nasi zawodnicy po pierwszych 500 metrach zajmowali 3. pozycję. W połowie dystansu wyszli na prowadzenie i nie oddali go do mety. Uczestnik Programu kariery dwutorowej student-sporowiec Mirosław Ziętarski jest utytułowanym zawodnikiem, wcześniej medale Mistrzostw Świata i Europy zdobywał w parze z Mateuszem Biskupem. Tegoroczny sukces to owoc współpracy z Fabianem Barańskim, ubiegłorocznym Młodzieżowym Wicemistrzem Europy.

Komentatorzy za niespodziankę uznali czwarte miejsce mistrzyń Świata, kobiecej czwórki podwójnej, w składzie Agnieszka Kobus-Zawojska, Maria Springwald, Marta Wieliczko i Katarzyna Zillmann. Na najwyższym stopniu podium stanęły Niemki (06:16.69), przed Holenderkami (06:17.08) i Ukrainkami (06:18.82).