Brązowy medal na Akademickich Mistrzostwach Polski w Karate!

Reprezentant UMK – Nataniel Gębicki zdobył brązowy medal na Akademickich Mistrzostwach Polski w Karate. Nie zabrakło również sukcesu i wysokiego miejsca naszych zawodników w kumite drużynowym. Turniej odbył się w dniach 25 – 26 maja 2019 roku we Wrocławiu. W rywalizacji wzięło udział 150 karateków z całego kraju.

Zawodnicy UMK zaprezentowali się z bardzo dobrej strony podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Karate. Na trzecim stopniu podium stanął Nataniel Gębicki, który startował w kategorii kumite – 60 kg. To jego trzeci medal z rzędu, który świadczy o wysokiej formie oraz systematycznej pracy.

Karatecy UMK wzięli również udział w kategorii kumite drużynowe i wystartowali w składzie: Gębicki Nataniel, Ciesielski Mateusz i Woroniecki Adam. Po wygranej z Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie nasi zawodnicy zmierzyli się z reprezentantami Politechniki Łódzkiej. Niestety przeciwnicy okazali się lepsi. W rezultacie drużyna UMK zajęła 5 miejsce i pokazała piękną walkę.