strona www Narodowej Reprezentacji Akademickiej
Kontakt ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

Występ szczypiornistów UMK w półfinale Akademickich Mistrzostw Polski

Zdjęcie ilustracyjne
fot. nadesłana

Zawodnicy reprezentujący Uniwersytet Mikołaja Kopernika zagrali w półfinale A Akademickich Mistrzostw Polski w piłce ręcznej mężczyzn. Rywalizacja odbyła się w dniach 23–26 maja 2019 roku w Bydgoszczy.

Piłkarze ręczni rozpoczęli turniej od bardzo trudnych i wymagających meczów z AWF Gdańsk (21:33) i AWF Wrocław (21:33).  Niestety nasi rywale okazali się lepsi i w rezultacie toruńscy szczypiorniści zajęli ostatnie miejsce w grupie.  Nie oznaczało to jednak końca walki o uzyskanie jak najlepszego wyniku. Kolejny mecz reprezentanci UMK zagrali z Uniwersytetem Gdańskim i po pięknej walce na boisku wygrali wynikiem 29:27. Zmierzyli się również z PWSZ Leszno wygrywając 31:26.

Ostatecznie drużyna UMK zajęła 9 miejsce. Mimo końcowego rezultatu nasi zawodnicy pokazali wiele ciekawych akcji i wolę walki. Wzięcie udziału w prestiżowych rozgrywkach prezentujących wysoki poziom sportowy jest wyróżnieniem oraz szansą na zdobycie doświadczenia.

Reprezentanci UMK zagrali w składzie: Goźdź Franciszek, Kuczyński Mateusz, Laszkiewicz Paweł, Lejza Bartosz, Majchrzak Dominik, Podobieński Michał, Poświata Artur, Rzymkowski Przemysław, Szabłowski Patryk, Szerszenowicz Dominik, Trzmielewski Igo, Zboiński Adam.

Izabela Sołtysiak

pozostałe wiadomości