strona www Narodowej Reprezentacji Akademickiej
Kontakt ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

Torowe, mistrzowskie sukcesy kolarzy

Zdjęcie ilustracyjne
fot. nadesłane

W miniony weekend na pruszkowskim welodromie rozegrano torowe mistrzostwa Polski juniorów i młodzieżowców. Od piątku 17.05.2019 roku na torze w Pruszkowie zobaczyć było można ścigających się zawodników Toruńskiego Klubu Kolarskiego Pacific oraz Akademii Michała Kwiatkowskiego Copernicus. Kolarze rywalizowali w konkurencjach olimpijskich. W Grand Prix Mińska Polskę reprezentowała Karolina Karasiewicz.

Znakomite wyniki osiągnęli studenci-sportowcy Uniwersytetu Patrycja Lorkowska, Anna Sagan oraz Wojciech Urbański. Tytuł Mistrza Polski w sprincie drużynowym w U23 zdobył Wojciech Urbański. Zawodnik Copernicusa to również brązowy medalista mistrzostw w keirinie. Medale zdobywały również Fitnesski Patrycja Lorkowska i Anna Sagan. W wyścigu drużynowym sięgnęły po brązowy medal w U23. Partycja Lorkowska w parze z Pauliną Pastuszek zajęły trzecie miejsce w madisonie.

W reprezentacji Polski, powołanej na torowe Grand Prix Mińska, wystąpiła Karolina Karasiewicz. Wraz z pozostałymi reprezentantkami naszego kraju, Katarzyna Pawłowską, Nikol Płosaj, Łucją Pietrzak wygrały wyścig drużynowy na dochodzenie. Sukces cieszy podwójnie, ponieważ zawodniczki zdobyły kolejne punkty do kwalifikacji olimpijskich. Studentka Uniwersytetu pokazała się również w omnium,  zajmując czwartą lokatę.

pozostałe wiadomości