Siatkówka?! Nie zwalniamy tempa!

Bezpośrednio po udanych finałach siatkarskich na hali nasze zawodniczki i nasi zawodnicy wzięli udział w rozgrywkach plażowych. Turniej eliminacyjny do półfinałów, w ramach AMPiK odbył się 18.05.2019 r. w Toruniu.

W Akademickich Mistrzostwach Pomorza i Kujaw, które jednocześnie były eliminacją do rozgrywek ogólnopolskich - szczecińskiego półfianału AMP - walczyli reprezentanci Uniwersytetu  Mikołaja Kopernika w Toruniu, Wyższej Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy, Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy, Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy oraz Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Uniwersytet reprezentowały zawodniczki Patrycja Tomczyk i Adrianna Kukulska oraz Magdalena Piepiórka i Alina Krawczyk pod wodzą trener Joanny Kaczmarek. Trener Michał Tyburski wystawił do turnieju pary Michał Szabłowicz i Borys Suhak oraz Marcin Matulis i Michał Potempa.

Nasi reprezentanci uplasowali się odpowiednio: Patrycja Tomczyk i Adrianna Kukulska na miejscu 3, Magdalena Piepiórka i Alina Krawczyk na miejscu 4, Michał Szabłowicz i Borys Suhak wygrali rywalizację wśród par męskich, a Marcin Matulis i Michał Potempa zajęli 3 miejsce. Wysokie miejsca zapewniły naszym zawodnikom awans do półfinału AMP w siatkówce plażowej, który niebawem zostanie rozegrany w Szczecinie.