Medale wioślarzy w AMP

18 maja 2019 r. na bydgoskim torze regatowym odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w wioślarstwie.

Naszą uczelnię reprezentowali uczestnicy Programu kariery dwutorowej student-sportowiec: Katarzyna Malinowska - studentka sport i wellness, Agata Zielepuha - studentka bezpieczeństwa narodowego i student prawa - Michał Januszewski.

Najlepszy wynik uzyskała nasza kobieca dwójka podwójna  zdobywając brązowy medal w klasyfikacji generalnej co jednocześnie oznaczało pierwsze miejsce w klasyfikacji uniwersytetów. Kasia Malinowska startowała w jedynkach, gdzie awansowała do finału A, w którym zajęła 6. miejsce. Michał Januszewski startował w jedynkach i w eliminacjach uzyskał awans do finału B, w którym zajął 4. miejsce. Dzięki temu zdobył brązowy medal w typie uniwersytetów.

Nasza reprezentacja nie była liczna ale uzyskane wyniki pozwoliły na zdobycie brązowego medalu drużynowo w uniwersytetach. Opiekunką reprezentacji była Hanna Szewczyk.