strona www Narodowej Reprezentacji Akademickiej
Kontakt ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

Szczypiornistki UMK zagrały w półfinale Akademickich Mistrzostw Polski w piłce ręcznej

Zdjęcie ilustracyjne
fot. nadesłana

Reprezentantki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zagrały w półfinale Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Kobiet. Zawody odbyły się w dniach 9–12 maja 2019 roku na obiektach sportowych UKW w Bydgoszczy. W turnieju wzięło udział łącznie 15 drużyn z całego kraju.

Los sprawił, że po raz kolejny w grupie naszym zawodniczkom przypadła rywalizacja z utytułowanym zespołem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.  Zmierzyły się również z drużynami Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie.

W pierwszym spotkaniu ekipa UMK zagrała z reprezentantkami Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Rywalizacja była bardzo zacięta, ale w rezultacie nasze rywalki okazały się lepsze (7:30). W drugim meczu nasze zawodniczki stoczyły walkę ze studentkami Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Spotkanie przebiegło w szybkim tempie i zdecydowanej grze obronnej obydwu ekip, jednak finalnie zwycięstwo odniosły nasze przeciwniczki (11:18). W ostatnim meczu piłkarki ręczne reprezentujące UMK musiały zmierzyć się z ubiegłorocznym medalistą Akademickich Mistrzostw Polski – Akademią Wychowania Fizycznego w Warszawie (9:37). Niestety aż cztery czołowe zawodniczki naszej drużyny doznały kontuzji, co wyeliminowało je z gry. Po stronie warszawianek widoczne było przede wszystkim doświadczenie boiskowe, jednak reprezentantki UMK wyróżniały się ogromnym zaangażowaniem i wolą walki.

Mimo przegranej i wysokiego sportowego poziomu podczas turnieju, dziewczęta zaprezentowały się z bardzo dobrej strony i pokazały, że drużyna UMK rośnie w siłę.

W półfinale Akademickich Mistrzostw Polski uczelnię reprezentowały: Klaudia Malec, Monika Dulęba, Monika Pancek, Anna Sikorska, Aleksandra Sugalska, Marta Orlińska, Martyna Dymus, Weronika Michalak, Marta Balicka, Daria Sobótka, Paulina Putz, Paulina Brzuzy, Faustyna Kacprzyk, Susanne Nowicka i Julita Pańka.

Trenerem drużyny jest Michał Wasielewski.

pozostałe wiadomości