strona www Narodowej Reprezentacji Akademickiej
Kontakt ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

Sukces siatkarek UMK w finale Akademickich Mistrzostw Polski!

Zdjęcie ilustracyjne
fot. nadesłana

Reprezentantki UMK zdobyły srebro w typach uniwersytetów i historyczne, czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej podczas Akademickich Mistrzostw Polski. Zawody odbyły się w dniach 9–12 maja 2019 roku w Rzeszowie. Najlepszą przyjmującą turnieju została zawodniczka UMK – Adrianna Kukulska.

Drużyna UMK rozpoczęła turniej wzorowo i wygrała dwa pierwsze mecze wynikiem 2:0. Pierwszy z nich z Uniwersytetem Gdańskim, a drugi z Akademią Finansów i Biznesu Vistula Warszawa. W ostatnim pojedynku w fazie grupowej nasze siatkarki zmierzyły się z Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu. Mecz zakończył się zwycięstwem zawodniczek UMK i równocześnie zapewnił pierwsze miejsce w grupie D. Po zaciętej i imponującej walce z doświadczonym zespołem AWF Warszawa nasza drużyna wygrywa wynikiem 2:1 i znajduje się w najlepszej czwórce turnieju! Dziewczęta zaprezentowały się tak dobrze, że zostały okrzyknięte odkryciem Akademickich Mistrzostw Polski.

W półfinale przyszło nam się zmierzyć z zespołem broniącym tytułu mistrzowskiego – Uniwersytetem Opolskim, składającym się w całości z zawodniczek grających  cały sezon w tym składzie w rozgrywkach I ligi, w której zajął 5 miejsce.  W minionym sezonie ani zespól Budowlanych Toruń, ani Jokera Świecie nie znalazł  sposobu na wygranie z nimi  meczu. Prowadzone przez włoską parę szkoleniowców, z Nicolą Vettorim, który dwa lata temu prowadził Budowlanych Toruń w LSK,  Opole przygotowywało się na specjalnym obozie, aby obronić tytuł Mistrzyń AMP. Nie wstyd było przegrać z takim zespołem 3-0.

Mecz o brązowy medal był rywalizacją z kolejną ekipą grająca w I lidze a część zawodniczek wcześniej w LSK – Karpaty Krosno – który w finale reprezentował  Państwową Wyższą Szkołę Krosno. Przegrywamy podobnie, jak  poprzedni mecz 3-0. Te zespoły były jeszcze w tym roku poza naszym zasięgiem. W siatkarskim Rzeszowie osiągnęłyśmy bardzo duży sukces sportowy i  uznanie studenckiego środowiska siatkarskiego – na gorąco relacjonowała trener Joanna Kaczmarek.

Poziom finałowych zmagań okazał się bardzo wysoki, a walka o medale wyjątkowo trudna. W rezultacie zawodniczki reprezentujące UMK uplasowały się na czwartym miejscu w klasyfikacji generalnej oraz zostały drugą najlepszą drużyną w kraju wśród uniwersytetów. Podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Rzeszowie zespół UMK osiągnął bardzo duży sportowy sukces i uznanie studenckiego środowiska siatkarskiego.

Akademickie Mistrzostwa Polski to nie tylko triumf całej grupy, ale również osiągnięcia indywidualne. Wyróżnienie uzyskała zawodniczka UMK Adrianna Kukulska, która została najlepszą przyjmującą turnieju.

Drużyna UMK na Akademickich Mistrzostwach Polski w Rzeszowie zagrała w składzie: Magdalena Piepiórka, Barbara Sokolińska, Adrianna Kukulska, Patrycja Tomczyk, Daria Dąbrowska, Julita Rafałko, Dagmara Dąbrowska, Daria Pik, Paulina Berlińska, Alina Krawczyk, Julia Kochanowicz, Aleksandra Żurawska, Olga Kobrin, Aleksandra Szymczak.

Trenerem jest Joanna Kaczmarek.

Izabela Sołtysiak

pozostałe wiadomości