strona www Narodowej Reprezentacji Akademickiej
Kontakt ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

Piękna walka Siatkarzy UMK w finale Akademickich Mistrzostw Polski!

Zdjęcie ilustracyjne
fot. nadesłane

Reprezentanci Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zagrali w finale Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Siatkowej. Zawody odbyły się w dniach 9–12 maja 2019 roku w Rzeszowie. Nasi siatkarze znaleźli się wśród pięciu najlepszych uniwersytetów w Polsce!

Podczas finałowego turnieju drużyny walczące o medale Akademickich Mistrzostw Polski zaprezentowały bardzo wysoki poziom rozgrywek. Wzięły w nim udział najlepsze ekipy z całego kraju, w tym reprezentanci UMK. Siatkarze rozegrali mecze z Uniwersytetem Szczecińskim, ALK Warszawa oraz Politechniką Częstochowską. W każdym z nich pokazali się z bardzo dobrej strony i walczyli o każdą piłkę, niestety to nie wystarczyło, aby odnieść zwycięstwo. Zawodnicy oraz kibice nie mogą jednak mówić o porażce, ponieważ sam występ w finale Akademickich Mistrzostw Polski to ogromny sukces. Mimo zmęczenia po długim siatkarskim sezonie zawodnicy UMK znaleźli się wśród 5 najlepszych uniwersytetów w kraju i zaprezentowali piękną, ambitną grę oraz wiele ciekawych akcji.

Można uznać, że tegoroczne akademickie rozgrywki należały do drużyny UMK. Siatkarze rozpoczęli sezon od tworzenia nowej, zgranej ekipy, w której pojawiło się kilku nowych, utalentowanych graczy. Pierwszy test dla drużyny to turniej AMPiK, gdzie zawodnicy musieli wygrać każdy mecz jak największą liczbą punktów. Każde kolejne rozgrywki umacniały zespół i mobilizowały do walki. Sukcesem okazał się upragniony udział w półfinale AMP, gdzie rozpoczęła droga do finału i osiągnięcie historycznego wyniku. Sezon siatkarski był dla zawodników bardzo pracowity, ale również wyjątkowy.

Skład AZS UMK Toruń w finale Akademickich Mistrzostw Polski Rzeszów 2019: Damian Zemło, Marcin Matulis, Szymon Laskowski, Piotr Lewandowski, Michał Potempa, Borys Suhak, Michał Szabłowicz, Bartosz Burny, Wojciech Górniak.

Trenerem drużyny jest mgr Michał Tyburski.

Izabela Sołtysiak

pozostałe wiadomości