strona www Narodowej Reprezentacji Akademickiej
Kontakt ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

Aneta Rygielska w prestiżowym Międzynarodowym Turnieju Bokserskim im. Feliksa Stamma

Zdjęcie ilustracyjne
fot. nadesłana

Aneta Rygielska – studentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika i uczestniczka Programu Kariery Dwutorowej walczyła w prestiżowym XXXVI Międzynarodowym Turnieju Bokserskim imienia Feliksa Stamma. Zawody, które były złożone z kilku etapów trwały od 28 kwietnia do 5 maja 2019 roku i odbyły się w Warszawie

Rygielska rozpoczęła turniej od walki z Sandrą Brugger – reprezentantką Szwajcarii. Pierwszy pojedynek okazał się zwycięski dla studentki UMK i zagwarantował awans do półfinału MTB im. Feliksa Stamma. Kolejną przeciwniczką, z którą Aneta Rygielska skrzyżowała rękawice była zawodniczka z Australii – Anja Stridsman. Po zaciętej walce zwycięska okazała się nasza reprezentantka, co zagwarantowało udział w pojedynku o najwyższy stopień podium. Niestety w finałowej walce lepsza okazała się Brazylijka - Ferreira Beatriz.

W finałowych walkach zaprezentowało się dziewięcioro najlepszych zawodników reprezentujących Polskę, wśród których znalazła się Aneta Rygielska. Studentka pokazała się z bardzo dobrej strony, a sam udział w finale MTB im. Feliksa Stamma jest wielkim sukcesem i osiągnięciem. Nasza zawodniczka walczyła w kategorii 60 kg.

Międzynarodowy Turniej Bokserski imienia Feliksa Stamma był dla Rygielskiej kolejnym przystankiem przed zbliżającymi się Igrzyskami Europejskimi. 

Izabela Sołtysiak

pozostałe wiadomości