Medal AMP w trójboju siłowym klasycznym

Akademickie Mistrzostwa Polski w trójboju klasycznym odbyły się w weekend majowy 3.05-5.05.2019 w Katowicach. Nie zabrakło udziału nowej sekcji sportowej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Nasi studenci wystartowali w 4 kategoriach wagowych mężczyzn oraz 3 kategoriach wagowych kobiet. Pierwszy, historyczny medal z Akademickich Mistrzostw Polski w trójboju siłowym klasycznym wywalczyła Edyta Stark,

Edyta Stark startowała w kategorii wagowej do 72 kg. Po trzech znakomitych bojach Nasza studentka uplasowała się na 2 pozycji w klasyfikacji generalnej, ustępując jedynie studentce Politechniki Gdańskiej. W klasyfikacji Uniwersytetów wywalczyła złoty medal, deklasując przeciwniczki. Nasza zawodniczka osiągnęła wynik 357,5 kg z współczynnikiem Wilks’s wysokości 368,83. To pierwszy medal jaki wywalczyli Nasi studenci na Akademickich Mistrzostwach Polski w trójboju siłowym klasycznym. Edyta walczyła do samego końca, a jej próby w 3 bojach były fascynujące.

Nie zabrakło przedstawicielki kategorii wagowej do 63 kg – Marty Piotrowskiej, która uplasowała się na 29 pozycji w klasyfikacji generalnej oraz 12 pozycji w klasyfikacji Uniwersytetów. Marta uzyskała wynik 185 kg przy współczynniku Wilk’s wysokości 200,61.

Debiutująca w tej dyscyplinie sportu Julita Kalita zakończyła wszystkie boje wynikiem 305 kg przy współczynniku Wilk’sa 285,75 co dało 7 lokatę w klasyfikacji generalnej.

Podczas Akademickich Mistrzostw Polski w trójboju siłowym klasycznym nie zabrakło również studentów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Nasi zawodnicy startowali w 4 kategoriach wagowych, z powodzeniem zaliczając poszczególne boje.

Rywalizacja Naszych akademików rozpoczęła się w kategorii wagowej do 74 kg, w której reprezentował Nas Pavlo Barskiy, pracownik UMK w Toruniu. Pavlo zakończył swoje boje wynikiem 510 kg, przy współczynniku 375,36, co dawało 17 pozycję w klasyfikacji generalnej oraz 6 w typach Uniwersytetów.

Kolejna kategoria wagowa do 83 kg, reprezentowana była przez studenta Wojciecha Janusa, który zakończył rywalizację na 57 pozycji w klasyfikacji generalnej oraz 12 w klasyfikacji Uniwersytetów. Wojciech uzyskał wynik 357,5 kg przy współczynniku 251,07, co jest jego rekordem życiowym.

Kategoria wagowa do 93 kg reprezentowana była przez dwóch studentów UMK. Szymon Karpiński zakończył boje na 51 lokacie w klasyfikacji generalnej oraz 16 w typie uniwersytetów, uzyskując wynik 475 kg, (współczynnik Wilks’s 303,43). Jakub Rzepka wynikiem 437,5, (współczynnik Wilks’s 280,44 kg) wywalczył 60 miejsce w klasyfikacji generalnej oraz 19 w typie Uniwersytetów.

Mieliśmy swojego przedstawiciela również w kategorii wagowej do 105 kg. Sebastian Cierzniewski wywalczył 36 miejsce w klasyfikacji generalnej oraz 6 w typie Uniwersytetów, uzyskując wynik 470 kg. ( współczynnik Wilks’s 282,52)

Akademickie Mistrzostwa Polski w trójboju siłowym to wielkie wydarzenie sportowe w tej dyscyplinie sportu. Wszyscy uczestnicy reprezentowali wysoki poziom sportowy, a Nasi akademicy zaprezentowali się z jak najlepszej strony. Wszystkim uczestnikom, a przede wszystkim studentkom i studentom Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych, sportowych sukcesów.