strona www Narodowej Reprezentacji Akademickiej
Kontakt ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

Międzynarodowe ściganie naszych kolarek

Zdjęcie ilustracyjne
fot. nadesłane

Zawodniczki TKK Pacyfik, uczestniczki Programu kariery dwutorowej student-sportowiec ścigały się na austriackich i holenderskich trasach kolarskich. Karolina Karasiewicz, Partycja Lorkowska i Anna Sagan na początku sezonu pokazały dobrą formę i fakt, że będą się liczyć w międzynarodowym peletonie.

Seniorska część drużyny TKK Pacific z powodzeniem ścigała się w Austirii, na międzynarodowym wyścigu etapowym Grand Prix Fliegerhorst Presented by Raiffeisen. Ze świetnej strony pokazała się Karolina Karasiewicz. Studentka bezpieczeństwa wewnętrznego zajęła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu. Już pierwszego dnia śmiałą ucieczką z peletonu zawodniczka zgłosiła swój akces do podium wyścigu. Podczas rywalizacji odnotowywała bardzo dobre rezultaty na kolejnych etapach, wygrywając drugi etap, zajmując 2. miejsce na pierwszym etapie oraz 3. miejsce na ostatnim odcinku wyścigu. Na sukces Karoliny Karasiewicz złożyła się oczywiście praca całego zespołu. Swój wkład wniosła również uczestniczka Programu kariery dwutorowej, na co dzień studiująca sport i wellness, Patrycja Lorkowska. O przygotowaniu i formie naszej studentki świadczy wynik wyścigu, który ukończyła na 7.j pozycji w klasyfikacji generalnej oraz została najlepszą zawodniczką w kategorii U-23.  Świetna jazda Fitnessek zapewniła toruniankom tytuł najlepszej drużyny wyścigu!

W Holandii rozegrany został wyścig etapowy Healthy Ageining Tour. Po krętych i niezwykle wietrznych trasach, elita kobiet ścigała się przez pięć dni, łącznie startując w sześciu etapach. W barwach reprezentacji narodowej wystartowała studentka sport i wellness Anna Sagan, notując bardzo dobry wynik – 19 miejsce na ostatnim etapie rywalizacji.

pozostałe wiadomości