strona www Narodowej Reprezentacji Akademickiej
Kontakt ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

Cel osiągnięty!

Zdjęcie ilustracyjne

AZS UMK ma za sobą intensywny meczowy okres. W czwartek akademicy podjęli na swoim parkiecie drużynę z Maksymilianowa w ramach ligi ALS, gładko wygrywając 3:0. Nie chcąc tracić jednostki treningowej, zawodnicy nie grający w poszczególnych setach, przygotowywali się na sąsiednim sektorze do turnieju barażowego.

W sobotę siatkarze UMK przyjechali do Turku, aby rozegrać dwa mecze w ramach ćwierćfinałowego turnieju barażowego o II ligę. Pierwszy mecz z MDK Warszawa zakończył się wynikiem 3:0 dla Torunian. Zwycięstwo nad młodszym i posiadającym lepsze warunki fizyczne zespołem było wynikiem agresywnej zagrywki, bardzo dobrej gry w obronie i przemyślanym zagraniom w ataku, które znacznie obniżyły morale warszawskiej ekipy.

 W niedzielę AZS rozgrał mecz z gospodarzem, klubem UKS Piątka Turek, który decydował o pierwszym miejscu w grupie turniejowej. Niestety Akademicy ulegli 1:3 siatkarzom „Piątki”, którzy posiadali większe doświadczenie w tego typu rozgrywkach i wspierani byli przez liczną grupę kibiców.

 Drużyna z wygranym awansem do półfinałów baraży wraca do Torunia, gdzie czeka ich wyjazdowy mecz Superligi ALS (09.04) i dalsze przygotowania w walce o II ligę jak i w Akademickich Mistrzostwach Polski. 

pozostałe wiadomości