Zawodnicy UMK walczyli na Akademickich Mistrzostwach Polski w judo

Zawodnicy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu wzięli udział w Akademickich Mistrzostwach Polski w Judo, które odbyły się w dniach 12 – 14 kwietnia 2019 roku w Pile. Podczas rywalizacji o medale walczyło ponad 280 zawodników reprezentujących 46 uczelni z całego kraju.

W klasyfikacji indywidualnej kobiet w kategorii wagowej + 78 kg sukces odniosła reprezentantka UMK - Anna Załęczna, zdobywając złoty medal i tytuł Akademickiej Mistrzyni Polski. Studentka WNoZ – uczestniczka Programu kariery dwutorowej – stoczyła 5 walk, 4 z nich wygrała przed czasem a jedną z nich przez waza ari w dogrywce.

W zawodach wzięła udział również Kinga Siedlich, która w kat. wagowej 52 kg uplasowała się na 7 miejscu oraz Rybacka Zuzanna, która zakończyła rywalizację w kat. wagowej 63 kg na miejscu 13.

Akademickim Mistrzem Polski w typie uniwersytetów został Marcin Rakowiecki, który startował w kat. wagowej 73 kg. W klasyfikacji generalne Pan Marcin uplasował się na 9 pozycji. W rywalizacji do 66 kg wystartował również Kamil Sołtys, który ukończył zawody na 13 miejscu.

Tegoroczne zawody zorganizował Klub Uczelniany AZS Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile. Zawodnicy walczyli w siedmiu kategoriach wagowych, zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn.

W generalnej klasyfikacji drużynowej zwycięska okazała się Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie. Na drugiej pozycji uplasowała się Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach. Natomiast na trzecim stopniu podium znalazła się Politechnika Łódzka. Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu zajął 15 miejsce w klasyfikacji generalnej oraz 6 w klasyfikacji uniwersytetów.