Siatkarki UMK w finale Akademickich Mistrzostw Polski!

Reprezentantki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika zajęły pierwsze miejsce w klasyfikacji podczas półfinału Akademickich Mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet i wywalczyły udział w wielkim finale. Najlepszą zawodniczką półfinału A została Barbara Sokolińska siatkarka z drużyny UMK. Zawody odbyły się w dniach 10–13 kwietnia 2019 roku w Poznaniu.

Zawodniczki UMK rozpoczęły turniej od wygranej z zespołem Akademii Morskiej Szczecin. Drugi mecz zagrały z Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu i osiągnęły zwycięstwo 2:0, jednocześnie uzyskując pierwsze miejsce w grupie. Ekipę UMK czekało bardzo trudne zadanie – mecz z Uniwersytetem Szczecińskim, który miał wyłonić jedną z czterech uczelni awansujących do finału AMP. Po zaciętej rywalizacji, pierwszy set zakończył się przegraną 24 – 26, ale to nie zniechęciło dziewcząt do dalszej walki. W drugim secie pokazały się z bardzo dobrej strony i wygrały wynikiem 25 – 15. Trzeci set okazał się zwycięski dla naszych siatkarek 15 – 13 i zapewnił awans do finału. Reprezentantkom towarzyszyły wielkie emocje i radość, tym bardziej, że nigdy wcześniej drużyna UMK nie zagrała w finale Akademickich Mistrzostw Polski. Zespół nie spoczął jednak na laurach i kolejnego dnia odniósł zwycięstwo z Uniwersytetem Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Uniwersytetem Gdańskim, co dało pierwsze miejsce półfinału AMP. Drużyna UMK odniosła sukces i znalazła się w grupie 16 najlepszych zespołów akademickich w Polsce.

Najlepszą zawodniczką turnieju, czyli MVP wybrano Barbarę Sokolińską reprezentującą Uniwersytet Mikołaja Kopernika.

Nasza drużyna rozpoczyna okres ciężkiej pracy i przygotowań do finału Akademickich Mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet. Turniej odbędzie się w dniach 9 - 12 maja 2019 roku w Rzeszowie i wyłoni najlepszą akademicką reprezentację w kraju.

Nasze finalistki zagrały w składzie:

Magdalena Piepiórka- kapitan, Barbara Sokolińska, Daria Dąbrowska, Julita Rafałko, Julia Kochanowicz, Paulina Berlińska, Daria Pik, Patrycja Tomczyk, Adrianna Kukulska, Dagmara Dąbrowska, Aleksandra Żurawska -libero, Alina Krawczyk, Aleksandra Szymczak, Olga Kobrin-

Zawodniczkom oraz trener mgr Joannie Kaczmarek gratulujemy i życzymy sukcesów podczas finałów AMP!