strona www Narodowej Reprezentacji Akademickiej
Kontakt ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

UMK kolejny raz z rzędu najlepszym uniwersytetem w klasyfikacji AMP w ergometrze wioślarskim

Zdjęcie ilustracyjne

13-14 kwietnia 2019 roku na obiektach Wojskowej Akademii Wojskowej odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w ergometrze wioślarskim. Zawodniczki Uniwersytetu poprawiły swoje wyniki zajmując ostatecznie 4. miejsce w typie uczelni, natomiast akademicy obronili tytuł mistrzowski w typie uniwersytetów.

Do sukcesów drużynowych, zawodników przyczyniły się znakomite starty indywidualne naszych zawodniczek i zawodników. Pośród Pań tytuł mistrzowski w typie uniwersytetów oraz Akademickie Wicemistrzostwo Polski wywalczyła studentka Wydziału Nauk Pedagogicznych Julita Kalita. Czwarte miejsce pośród Pań, reprezentujących uczelnie w typie uniwersytetów, zajęła Katarzyna Malinowska – studentka kierunku sport i wellness, uczestniczka Programu kariery dwutorowej. Rekordy życiowe poprawiły Weronika Jankiewicz (WBiOŚ), Marta Sienkiewicz (WCh), Monika Kruszyńska (WNEiZ). W drużynie kobiecej zaprezentowała się jeszcze Oliwia Rafińska (WNEiZ) - uczestniczka Programu kariery dwutorowej.

Akademiczki poprawiły, aż o pięć pozycji zeszłoroczny wynik, zajmując 7. miejsce klasyfikacji generalnej. Ten sukces drużyny przełożył się na 4. miejsce w typie uczelni uniwersytety.

Męska reprezentacja ponownie zdobyła medale indywidualne klasyfikacji w typie uniwersytetów - tryumfował Robert Fuchs, zaś na drugim miejscu podium stanął Patryk Przekopski. Odpowiednio studenci kierunku sport i wellness oraz bezpieczeństwa narodowego zajęli 2. i 5. miejsce w klasyfikacji generalnej – obaj zawodnicy są uczestnikami Programu kariery dwutorowej. Bardzo dobrze zaprezentowali się pozostali zawodnicy objęci uniwersyteckim Programem – Michał Januszewski (WPiA), Bartosz Leszczyński (WPiSM), Karol Krause (WBiOŚ), Wiktor Budnicki (WBiOŚ). Drużynę męską dopełnili Szymon Karpiński (WPiA) oraz Tomasz Górzyński (UCS).

Zdobycze punktowe Panów pozwoliły na zajęcie 1. miejsca w typie uczelni oraz 6. miejsca w klasyfikacji generalnej. Niestety nie udało się obronić tytułu mistrzowskiego z zeszłego sezonu, jednak o poziomie sportowy imprezy świadczy poprawiony rekord Polski w ergometrze wioślarskim. Najszybszym okazał się wychowanek AZS UMK Toruń – Michał Szpakowski.

Reprezentację Uniwersytetu podczas AMP poprowadziła Hanna Szewczyk - trenerka sekcji ergometru wioślarskiego.