Sukces podczas rozpoczęcia sezonu kolarskiego!

Anna Sagan zajęła trzecie miejsce w elicie kobiet podczas 32. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego ,,Ślężański Mnich’’, który odbył się 7 kwietnia 2019 roku w Sobótce. Uczestniczka programu kariery dwutorowej i zawodniczka Toruńskiego Klubu Kolarskiego Pacific Nestle Fitness pokonała dystans 57 kilometrów.

Rozpoczęcie polskiego sezonu kolarskiego zainaugurowała rywalizacja w Sobótce na Dolnym Śląsku, w której łącznie wzięło udział aż 748 osób, we wszystkich kategoriach wiekowych. Kobiety miały do pokonania trzy okrążenia, każde po 19 kilometrów. Już na pierwszej pętli doszło do znacznej selekcji zawodniczek w grupie zasadniczej i odpadły najsłabsze z nich. W rezultacie zwycięstwo odniosła Katarzyna Wilkos z MAT Atom Deweloper, która o sekundę pokonała Łucję Pietrzak - koleżankę z ekipy. Trzecia na mecie była uczestniczka programu kariery dwutorowej UMK – Anna Sagan, która jednocześnie została najlepszą zawodniczką wyścigu spośród Orliczek, czyli w kategorii wiekowej 19 – 22. Wysokie pozycje w klasyfikacji zajęły również dwie zawodniczki TKK Pacific Nestle Fitness i uczestniczki programu kariery dwutorowej - Karolina Karasiewicz i Patrycja Lorkowska.

32. Międzynarodowy Wyścig Kolarski ,,Ślężański Mnich’’ rozpoczął również trzecią edycję ,,Via Dolny Śląsk’’, która składa się z jedenastu serii wyścigów szosowych dla amatorów. Podczas cyklicznych wydarzeń, zawodnicy będą mogli gromadzić punkty do klasyfikacji generalnej: indywidualnej i drużynowej. Ostatni wyścig ,,Runda Spadających Liści’’ odbędzie się 13 października 2019 roku w Sobótce.