tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

Trójboiści na medal

Zdjęcie ilustracyjne

W hali sportowej Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy w dn 30.03.2019 odbyły się Akademickie Mistrzostwa Pomorza i Kujaw w trójboju siłowym klasycznym. W zawodach wzięli udział również zawodnicy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Nasi reprezentanci startowali w różnych kategoriach wagowych.  Wojciech Janus zaprezentował się w kat. 83 kg, Sebastian Cierzniewski w kat. 105, a Szymon Karpiński i Piotr Skiżyński wystartowali w kat. wagowej 93 kg. Dzięki wynikom osiągniętym we wszystkich bojach, reprezentanci Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zdobyli 3. miejsce w kategorii drużynowej uzyskując 932,09 punktów Wilks’a.

Nie zabrakło indywidualnych osiągnięć naszych zawodników. W kat. 83 kg. Wojciech Janus zdobył 3 miejsce uzyskując łącznie 327,5 kg.  Tytuł Akademickiego Mistrza Pomorza i Kujaw w kategorii 105 kg zdobył Sebastian Cierzniewski uzyskując rezultat 450 kg. O trzecie miejsce otarł się Szymon Karpiński w kat. 93 kg, podnosząc łącznie aż 490 kg.