strona www Narodowej Reprezentacji Akademickiej
Kontakt ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

Aneta Rygielska - Mistrzyni Polski!

Zdjęcie ilustracyjne
fot. nadesłana

W Grudziądzu od 27-30.03.2019 rozegrano Mistrzostwa Polski w Boksie. Nasza zawodnicza i uczestniczka programu Kariery Dwutorowej – Aneta Rygielska wystartowała w kategorii wagowej 60 kg. Do rywalizacji o tytuł Mistrzyni Polski w tej kategorii wagowej przystąpiło aż 10 zawodniczek. Aneta Rygielska stoczyła 3 walki.

Pierwszą walkę z zawodniczką z Radomia studentka Uniwersytetu skończyła przed czasem. W walce półfinałowej Aneta podjęła reprezentantkę Nowohuckiego Klubu Bokserskiego – Wioletę Teichmann. Walka ta okazała się zwycięska dla studentki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W finale Aneta spotkała Marię Jackowską – reprezentantkę Boksing Zielona Góra, wygrywając z nią jednogłośną decyzją sędziów.

Aneta wraz ze swoim trenerem jest zadowolona z osiągniętych wyników podczas Mistrzostw Polski. Szczytową formę przygotowuje jednak na zbliżające się  Igrzyska Europejskie. Aneta przebywa teraz na zgrupowaniu w Niemczech, gdzie trenuje i sparuje z reprezentantkami Irlandii i Kanady. Natomiast od 7. kwietnia Aneta będzie uczestniczyła w zgrupowaniu Kadry Polski w Władysławowie.

pozostałe wiadomości