Przełajowcy najszybsi w województwie

W dniu 29 marca 2019 roku w Bydgoszczy w lasku nieopodal CWZS Zawisza odbyły się Akademickie Mistrzostwa Pomorza i Kujaw w biegach przełajowych. Impreza ta wróciła do kalendarza po trzyletniej przerwie. W zawodach indywidualnych i drużynowych wystartowały trzy uczelnie wyższe: Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy, Wyższa Szkoła Gospodarki z Bydgoszczy i Uniwersytet Mikołaja Kopernika z Torunia. Kobiety miały do pokonania dystans 2 km. Mężczyźni rywalizowali na dystansie 4 km.

W biegu kobiet na 4. miejscu finiszowała studentka z Torunia - Joanna Żuchowska, 6. była Klaudia Laskowska, a na 10. miejscu zawody ukończyła Faustyna Kacprzyk.

W biegu mężczyzn bezkonkurencyjni okazali się biegacze z AZS UMK Toruń. Zajęli pierwsze cztery miejsca! Najlepszy okazał się Mikołaj Zięba. Drugi na linii mety zameldował się Przemysław Szczeciński, a jako trzeci finiszował Damian Chojnicki. Tuż za podium uplasował się Krzysztof Mulawa. Dodatkowo 7. miejsce wywalczył inny torunianin Paweł Dąbrowski, a 10. miejsce zajął Michał Panek.

Dzięki wspaniałemu występowi nasza uczelnia zwyciężyła w klasyfikacji drużynowej, pokonując UTP i WSG.

Już za dwa tygodnie trener Michał Wasielewski oraz wszyscy zawodnicy udadzą się do Supraśla na Akademickie Mistrzostwa Polski.