strona www Narodowej Reprezentacji Akademickiej
Kontakt ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

6 dni kolarskich wyzwań | 6 Giorni delle Rose - Fiorenzuola

Zdjęcie ilustracyjne
Źródło: https://www.facebook.com/share/p/rP65pj2UyMr5aExx/ [dostęp 05.07.2024] fot. Toruński Klub Kolarski Pacific - Nestlé Fitness Cycling Team

Studentki kierunku sport i wellness, uczestniczki Programu Kariera Dwutorowa oraz zawodniczki TKK Pacific - Patrycja Lorkowska i Eliza Rabażyńska - w dniach 29.06-4.07 brały udział w prestiżowych zawodach w kolarstwie torowym - 6 Giorni delle Rose - Fiorenzuola - reprezentując barwy biało-czerwonych.

Pierwszego dnia zawodów wyścig punktowy zalicza Patrycja, która zdobywa 7 miejsce i 5pkt.

Drugiego dnia na Panie czekały aż dwa wyzwania.
W wyścigu eliminacyjnym Patrycja zajmuje 4 miejsce, a Eliza 9.
Z kolei w konkurencji scratch Eliza kończy na 4 pozycji.
Zawody wchodzą w nowy miesiąc, a wraz z nim przychodzą pierwsze zwycięstwa.
Eliza Rabażyńska w parze z Martyną Szczęsną z klubu MAT ATOM Deweloper Wrocław zajmuje 1 miejsce w konkurencji flying lap z czasem 24.174.
W madisonie natomiast na szczycie podium staje Patrycja Lorkowska wraz z Mają Tracką - również członkinią MAT ATOM Deweloper Wrocław - zdobywając 25pkt.
Eliza i Martyna będąc tuż za podium gwarantują sobie 10pkt.

2. lipca - 2. madison.
Patrycja z Mają powtarzają sukces dnia poprzedniego i na ich konto wpada kolejne 29pkt.
Eliza z Martyną tym razem wskakują "oczko" wyżej z 9pkt. 

3. lipca - ostatni dzień zawodów dla naszych studentek.
Flying lap Eliza i Martyna kończą na 2 miejscu osiągając czas 24.384.
Na sam koniec pozostał madison.
Patrycja i Maja zamykają podium w klasyfikacji generalnej z 57pkt, a Eliza z Martyną kończą tuż za koleżankami z klubu zdobywając łącznie 4pkt mniej.

Patrycja Lorkowska (ur. 04.12.1998) - polska kolarka występująca pod barwami TKK Pacific, studentka kierunku sport i wellness na Wydziale Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Na koncie ma wiele medali i tytułów mistrzowskich w kolarstwie szosowym, torowym oraz przełajowym. Pierwszy tytuł Mistrzyni Polski w kategorii Elita zdobyła w 2019 r. w konkurencji drużynowej. W październiku 2020 r. zdobyła swoje pierwsze medale Mistrzostw Europy. Na włoskim torze w Fiorenzuoli wywalczyła brązowy medal w konkurencji madison oraz w wyścigu drużynowym na dochodzenie. W listopadzie pojechała na kolejne Mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym, tym razem w kategorii Elita – wraz z koleżanką z kadry zajęły 4. Patrycja Lorkowska kontynuuje swoją medalową pasję i w roku olimpijskim jest w wysokiej formie – w maju 2024 r. podczas Grand Prix na czeskim welodromie w Brnie zdobyła aż cztery medale (3 złote i 1 srebrny), a kilka dni później "wykręciła" dwa złote medale podczas Pucharu Polski w kolarstwie szosowym miejsce.


Eliza Rabażyńska (ur. 04.01.2005) - polska kolarka występująca pod barwami TKK Pacific, studentka kierunku sport i wellness na Wydziale Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Brązowa medalista Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym (2023). Złota medalistka Grand Prix Zemako w Brnie (2024). Zdobyła także 4 miejsce podczas Pucharu Polski w kolarstwie szosowym w Krasnobrodzie (2024).

pozostałe wiadomości

galeria zdjęć

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.