strona www Narodowej Reprezentacji Akademickiej
Kontakt ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

Tygodnie futsalowych sukcesów

Zdjęcie ilustracyjne

Łukasz Żebrowski to nie tylko wykwalifikowany wykładowca akademicki w naszym Uniwersyteckim Centrum Sportowym, ale także utalentowany trener piłki nożnej i futsalu.
Najpierw wraz z reprezentacją Polski U19 zdobył 4 miejsce podczas Futsal Week U19 Men's Summer Cup, a następnie doprowadził drużynę KS Constract do finału turnieju Montesilvano Futsal Cup i jego podopieczni wracają do domu z tytułem mistrza w kategorii U15.


Przeżyjmy te emocje jeszcze raz...
W dniach 18-23.06 w chorwackim mieście Poreč miał miejsce Futsal Week U19 Men's Summer Cup, podczas którego wystąpiła reprezentacja Polski futsalu U19.
Podczas tych sześciodniowych zmagań futsaliści pod wodzą Łukasza odbyli łącznie 4 mecze, podczas których zdobyli łącznie 10 bramek.
Pierwszym oponentem okazali się być Niemcy. Zachodni sąsiedzi okazali się być niebywale wymagający, co sprawiło, że inauguracyjne starcie zakończyło się remisem 3:3.
Kolejnego dnia - 19 czerwca - przyszło zmierzyć się Polakom z Włochami. Tutaj niestety przeciwnik okazał się być lepszy i wygrał 2:1.
21 czerwca miał miejsce przedostatni mecz, w ramach którego reprezentacja Polski zmierzyła się ze wschodnimi sąsiadami - Ukrainą. Tym razem odbyło się bez remisowania i przegranej. Na konto Polski wpada pierwsza wygrana 2:1.
Ostatni dzień rozgrywek to również wygrana dla Polaków. Pokonujemy Serbów 4:1.
Choć nasi futsaliści nie stanęli na podium, to zdobyli kolejne cenne doświadczenie, które z pewnością przyda się przed nadchodzącym turniejem kwalifikacyjnym do Euro U19 w futsalu w marcu 2025r.

Przenosimy się do Włoch, a dokładnie do Wiecznego Miasta - Rzymu. To właśnie tutaj od 22 do 28 czerwca odbywał się Montesilvano Futsal Cup.
Tzw. Grupa Trampkarza pod okiem trenerów Łukasza Żebrowskiego oraz Mariusza Lipowskiego zdobyła 1 miejsce w kategorii U15, a bramkarz KS Constract - Jan Rutkowski - został najlepszym bramkarzem turnieju.
Pierwszy mecz z drużyną Palma Futsal kończy się wynikiem 3:2 dla przeciwników. Choć pierwsze starcie okaże się być przegrane, to będzie to ostatnia porażka tego turnieju dla Trampkarzy.
Drugie starcie Constract wygrywa aż 17 bramkami. Futsal Vasto w tym starciu nie miał najmniejszych szans.
Ostatnia rozgrywka fazy grupowej choć nie dorównuje wynikowi poprzedniego meczu, to również kończy się wygraną 2:0.
Ćwierć finał okazał się być zaciętym pojedynkiem z Esporte Clube Cometa, z którego jednak podopieczni Łukasz wychodzą zwycięsko 7:6.
Ostatnie starcie lubawscy futsaliści kończą z takim samym wynikiem, z którym rozpoczęli turniej, z tą jednak różnicą, że to oni wygrywają 3:2. Pokonując Sporting Club Marconi, stają się tym samym mistrzami.

Gratulujemy zarówno drużynom - reprezentacji Polski U19 oraz KS Constract Lubawa - jak i ich trenerowi - Łukaszowi Żebrowskiemu. Wielkie brawa!

Futsal Week U19 Men's Summer Cup
Galerie zdjęć [dostęp 04.07.2024]:
Polska vs Niemcy | 18.06.24
Włochy vs Polska | 19.06.24
Ukraina vs Polska | 21.06.24
Polska vs Serbia | 23.06.24

Montesilvano Futsal Cup


mgr Łukasz Żebrowski - wykładowca, ale również trener Reprezentacji Polski U-19, z którą zdobył 2x brązowy medal Mistrzostw Europy (2019, 2022). Swoją przygodę ze sportem zaczynał na boisku trawiastym, zaliczył występy w Ekstraklasie w barwach MKS Pogoń Szczecin, a później zmienił zielone podłoże na boisko halowe i jako zawodnik reprezentował Polskę w kadrze narodowej w futsalu. Jako trener MKS Pogoni Szczecin 04 Futsal Team zdobył z zawodnikami 2 srebrne medale Mistrzostw Polski (2014, 2016), a w 2016 roku uzyskał tytuł Trenera Roku w plebiscycie Futsal Ekstraklasy. Prowadząc zespół FC Toruń zdobył brązowy (2018) i srebrny (2019) medal Mistrzostw Polski w Futsalu i również został okrzyknięty Trenerem Roku 2019. Obecnie łączy pracę na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika z pracą trenera w KS Constract Lubawa.

pozostałe wiadomości

galeria zdjęć

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.