strona www Narodowej Reprezentacji Akademickiej
Kontakt ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

Oficjalne pożegnanie toruńskich olimpijczyków

Zdjęcie ilustracyjne
fot. Zofia Berlikowska

Wczoraj, 3. lipca w przystani AZS toruńscy olimpijczycy - Mirosław Ziętarski, Aneta Rygielska i Jan Jurkiewicz - zgodnie z wieloletnią tradycją władz Torunia zostali uroczyście pożegnani w związku ze zbliżającymi się Igrzyskami Olimpijskimi w Paryżu, które odbędą się już za 3 tygodnie i potrwają od 26 lipca do 11 sierpnia.

Władze miasta na czele z Prezydentem Pawłem Gulewskim wręczyły sportowcom listy gratulacyjne oraz pamiątkowe grafiki.
Mirosław Ziętarski - student bezpieczeństwa narodowego na WNoPiB, uczestnik PKD oraz zawodnik AZS UMK Toruń, Aneta Rygielska - absolwentka bezpieczeństwa wewnętrznego na WNoPiB i wychowanka sekcji bokserskiej MKSW Pomorzanin Toruń oraz Jan Jurkiewicz - florecista, zawodnik Toruńskiej Akademii Floretu, a także brązowy medalista Uniwersjady w Chengdu (2023) złożyli ponadto podpisy na olimpijskiej fladze.
Wśród zgromadzonych nie zabrakło trenera wioślarskiej pary olimpijskiej wagi lekkiej - Martyny Radosz i Katarzyny Wełny - Łukasza Pawłowskiego oraz Katarzyny Zillmann - srebrnej medalistki Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2020r.
Jesteśmy z Wami! Powodzenia!

Mirosław Ziętarski (ur. 09.03.1993) – student bezpieczeństwa narodowego na Wydziale Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, uczestnik Programu Kariera Dwutorowa oraz zawodnik AZS UMK Toruń. W swojej wioślarskiej karierze może pochwalić się takimi osiągnięciami jak mistrzostwo i wicemistrzostwo Europy czy kolekcją medali Mistrzostw Świata (2017, 2019, 2022, 2023). Zawodnik AZS UMK Toruń w 2016 roku zadebiutował na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro, gdzie płynąc w czwórce podwójnej zajął 4. miejsce. Występ na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio (w kategorii dwójek podwójnych) zakończył na 6. Pozycji. W tym roku będzie miał okazję powtórzyć swój występ na Igrzyskach w Paryżu.


Aneta Rygielska (ur. 24.08.1995) – absolwentka bezpieczeństwa wewnętrznego na Wydziale Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i wychowanka sekcji bokserskiej MKSW Pomorzanin Toruń. Wicemistrzyni Europy (2019) i trzykrotna mistrzyni Polski (2017, 2018, 2019). Podczas turnieju kwalifikacyjnego w boksie we Włoskim Busto Arsizio wywalczyła bilet na tegoroczne Igrzyska Olimpijskie w Paryżu.


Jan Jurkiewicz (ur. 05.10.2000) - florecista, zawodnik Toruńskiej Akademii Floretu. Brązowy medalista Uniwersjady w Chengdu (2023) - pierwszy w historii Polak na tym podium. Zdobywca drugiego miejsca Młodzieżowych Mistrzostw Europy U23.


Łukasz Pawłowski (ur. 11.06.1983) – srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w turnieju czwórki bez sternika wagi lekkiej. Brązowy medalista mistrzostw świata w ósemkach (2006) z Eton i w czwórkach bez sternika wagi lekkiej z Poznania (2009), złoty medalista młodzieżowych mistrzostw Europy w czwórce bez sternika wagi lekkiej (2003, 2004). Obecnie wykładowca w Uniwersyteckim Centrum Sportowym oraz trener dwójki wagi lekkiej – Martyny Radosz i Katarzyny Wełny. Pod jego okiem wywalczyły przepustkę do Paryża podczas Mistrzostw Europy w Szeged (2024).

pozostałe wiadomości

galeria zdjęć

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.