tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

Najlepszy wynik w 5-letniej historii sekcji badmintona

Zdjęcie ilustracyjne

Badmintoniści podczas AMP rozegranych w dniach 22-24.03.19. w Łodzi osiągnęli najlepszy wynik od 5 lat.

Drużyna w składzie: Klara Skórska, Dominika Majewska, Inez Mikołajczak, Dominika Żaglewska, Norbert Kamieński, Krzysztof Kosut, Paweł Klonek i Wiktor Żabiński zameldowała się na 10 miejscu pośród 22 uczelni startujących. W grupie eliminacyjnej pokonaliśmy PWSZ Leszno 7:0 oraz przegraliśmy z Politechniką Gdańską 0:7. W grupie półfinałowej musieliśmy uznać wyższość Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu 2:5 oraz Wojskowej Akademii Technicznej (ostatecznie IV miejsce) 0:7.

W meczach o miejsca 9-12 (systemem pucharowym) akademicy pokonali Akademię Sztuki Wojennej Warszawa.

Niestety w pojedynku o ostatnie miejsce premiowane awansem do finału AMP nasza drużyna uległa po kapitalnym pojedynku Uniwersytetowi Warmińsko-Mazurskiemu Olsztyn 2:4. Na ten historyczny dla nas wynik złożyła się ciężka praca wszystkich zawodników i zawodniczek trenujących w sekcji. Bardzo odczuwalny był brak Bartka Urbańskiego oraz Eweliny Urbańskiej . Należy podkreślić, że w naszej drużynie grają wyłącznie amatorzy a w większości innych ekip grają zawodnicy występujący w ligach państwowych często są oni reprezentantami Polski. Tym  cenniejsze jest to 10 miejsce. Drużynę UMK od początku istnienia sekcji prowadzi mgr Piotr Dobrolubow.