Team brydżowy na 3. miejscu pośród uniwersytetów w klasyfikacji AMP

W tym roku studentów uczestniczących w rozgrywkach brydża sportowego Akademickich Mistrzostw Polski gościł Wrocław. Zawody, na których nie zabrakło reprezentacji Uniwersytetu, odbyły się w stolicy Dolnego Śląska między 15-17 marca 2019.

W AMP w brydżu sportowym wystąpiła reprezentacja UMK w składzie: Danuta Burnicka, Andrzej Kita, Michał Mac oraz Bolesław Radko. W konkurencji par nasi zawodnicy dotarli do finału C. Michał Mac i Bolesław Radko uplasowali się ostatecznie na 50. miejscu, zaś Danuta Burnicka, Andrzej Kita na 64. miejscu. W turnieju wystąpiło łącznie 101 par.

W rozgrywkach teamów czworo zawodników UMK zdobyło 99,17 pkt. Wynik ten zagwarantował reprezentacji UMK brązowy medal Akademickich Mistrzostw Polski w typie uniwersytetów. W klasyfikacji ogólnej toruńscy akademicy zajęli 15. miejsce na 43 startujące z turnieju teamy, triumfowała pierwsza drużyna Uniwersytetu Warszawskiego przed Uniwersytetem Szczecińskim.