strona www Narodowej Reprezentacji Akademickiej
Kontakt ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

Rozgrywki szachowe nabierają tempa

Zdjęcie ilustracyjne
fot. nadesłana

Ósma kolejka Drużynowych Mistrzostw Regionu za nami.

W dniu dzisiejszym AZS UMK Toruń w sali szachowej UCS przy ulicy Świętego Józefa podejmował drużynę Rzemiosło POZKAL Inowrocław. Mecz miał bardzo zacięty przebieg. Po remisie Adama oraz wygranej Ani objęliśmy prowadzenie. Niestety źle partia potoczyła się dla Piotra i przy remisie Marka wszystko zależało od wyniku na drugiej szachownicy. Na szczęście Olgierd bardzo precyzyjnie wykorzystał zdobytą przewagę, pomimo długiej obrony przeciwnika dając nam ostateczne zwycięstwo w meczu w stosunku 3-2. Pierwsza drużyna w końcu przełamała złą passę ;)

Wyniki na szachownicach: 1. Musiał Adam 1/2-1/2 Budrewicz Jan 2. Zieliński Olgierd 1-0 Czarnolewski Piotr 3. Lewandowski Marek 1/2-1/2 Chodorowski Dawid 4. Bartosik Piotr 0-1 Kwiatkowski Jacek 5. Mackiewicz Anna 1-0 Budkiewicz Lucyna

Nadrabiamy także zaległości redakcyjne z dwóch ostatnich kolejek ligowych. Akademicy w piątej kolejce uporali się z drużyną z Szubina wygrywając minimalnie 3-2. Niestety w kolejnej rundzie zaliczyliśmy wpadkę, przegrywając z niżej notowanym MKS Emdkiem Bydgoszcz również w minimalnym stosunku 2-3. Jak widać juniorów nie należy lekceważyć! W poprzedniej kolejce pomimo ambitnej postawy nie udało się nam urwać punktów faworyzowanej ekipie Baszty Żnin, która w tym sezonie ma spore szanse na awans do II ligi. Bardzo szkoda tego meczu, ponieważ był okazja zremisować to spotkanie lecz ostatecznie Wojtkowi Mikołajczakowi nie udało się wykorzystać perspektywicznej pozycji w partii ze Zbigniewem Robakiem. Mogłoby to być bardzo cenne zwycięstwo na miarę remisu w całym meczu.

Sezon zbliża się ku końcowi, naszej drużynie pozostaje już walka o jak najlepsze miejsce w środku tabeli. Miejmy nadzieję, że dzięki dobremu finiszowi uda sie zająć miejsca 4-5 ;)

Link do serwisu ligowego III ligi: 

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/tdr_6973/results.html?l=pl&tb=202_

 

Z kolei w IV lidze liderująca w tabeli ekipa AZS UMK II Toruń udała się na mecz do Bydgoszczy aby zmierzyć się z rezerwami Wiatraka Bydgoszcz. Dzięki szybkiej wygranej Adama Filipiaka objęliśmy prowadzenie w meczu, który później kontrolowaliśmy. Jedyny punkt rywalom oddał Konrad Marzec, który pomylił się mając bardzo obiecującą pozycję. Mecz skończył się naszym zwycięstwem w stosunku 4-1.

Wyniki na szachownicach: 1. Błajet Radosław 1-0 Doliński Piotr 2. Ludwiński Daniel 1-0 Wrzos Waldemar 3. Marzec Konrad 0-1 Przybylski Bartosz 4. Wydra Michał 1-0 Musiał Marian 5. Filipiak Adam 1-0 Dyl Piotr

W ostatnich kolejkach nasza druga drużyna radziła sobie znakomicie wygrywając spotkanie z Wisłą Nowe oraz rezerwami POZKAL-a Inowrocław. Jednakże w kontekście ligowej tabeli najważniejszym spotkaniem był mecz przeciwko ekipie MLKS Krajni Sępólno Krajeńskie, która swoją postawą zgłasza aspiracje do awansu do III ligi. Spotkanie to po zaciętym przebiegu zakończyło się remisem, dzięki czemu udało się zachować nad przeciwnikami 1 pkt przewagi w tabeli. Bohaterem tego spotkanie był Konrad Marzec, który dobrze przygotował sie do partii i pokonał wyżej notowanego przeciwnika, co było kluczowym momentem meczu.

Nasza trzecia drużyna udała się do Inowrocławia na mecz z rezerwami POZKAL-u. Wzmocnieni Damianem Turulą oraz Tomaszem Grodzickim mieliśmy nadzieję na pierwsze zwycięstwo w lidze. Niestety pomimo zwycięstw tych zawodników, pozostali gracze AZS UMK ponieśli porażki i mecz zakończył się dla nas minimalną porażką w stosunku 2-3. Wyniki na szachownicach: 1. Sujkowski Dominik 0-1 Bassa Jarosław 2. Brzeziński Artur 0-1 Napierała Sławomir 3. Turula Damian 1-0 Czubachowski Dominik 4. Grodzicki Tomasz 1-0 Tadzik Bogdan 5. Allamari Anna - + Dudek Kinga

Niestety naszej trzeciej drużynie nie wiodło się w ostatnich bojach najlepiej. Porażki z Łubianką oraz Sępólnem Krajeńskim przy oddaniu walkowera z powodu problemów kadrowych ekipie Wisły Nowe utwierdziły nasz zespół na ostatnim miejscu w ligowej tabeli. Miejmy jednak nadzieję, że nasza ekipa powalczy jeszcze o zdobycze punktowe a ligowe doświadczenie zebrane w dużej mierze po raz pierwszy przez zawodników AZS zaprocentuje w przyszłości.

Link do serwisu ligowego IV ligi: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/tdr_6974/results.html?l=pl&tb=202_

pozostałe wiadomości