tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

3:1 w ALS z drużyną z Janowca Wielkopolskiego

Zdjęcie ilustracyjne

Mecz z drużyną z Janowca Wielkopolskiego był powrotem drużyny AZS UMK Toruń na domowy parkiet .

Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 (25:22, 23:25, 25:19, 25:17). Skład drużyny jak i rozwiązania taktyczne były bezpośrednim przygotowaniem do nadchodzącego drugiego turnieju AMPiK rozgrywanego w marcu.

Pierwszy set to stabilna gra i konsekwentne wykonywanie założeń gry, pomimo prezentowanego przez przeciwnika dobrego poziomu gry w obronie i ataku. Jedyna przegrana partia to problemy ze skuteczna zagrywką i rozegraniem. Zmiana rozgrywajacego i pomoc doświadczonego zawodnika nie pozwoliły wygrać seta, ale przyniosły dużą przewagę punktów i spokojne wygrane w dwóch kolejnych partiach.

W następnym tygodniu, w piątek (1.03.) drużyna rozegra drugi turniej AMPiK, który zadecyduje o awansie do półfinałów Akademickich Mistrzostw Polski – trzymamy kciuki!