Sportowcy Uniwersytetu – laureaci plebiscytu na Najlepszego sportowca roku 2018

fot. https://www.torun.pl/pl/bal-sportowca-2019

Po raz kolejny w Toruniu wybrano sportowca roku. Plebiscyt Nowości rozstrzygnięto tradycyjnie podczas Balu Sportowca, który odbył się w CKK Jordanki. Pośród uhonorowanych znaleźli się studenci sportowcy Uniwersytetu.

Plebiscyt wygrała Katarzyna Zillmann, reprezentująca barwy klubu Uniwersytetu AZS UMK Toruń. Studentka Wydziału Nauk Pedagogicznych, uczestniczka Programu kariery dwutorowej student-sportowiec, została wyróżniona w prestiżowym plebiscycie Międzynarodowej Federacji Wioślarskiej (FISA). Żeńska czwórka podwójna – Mistrzynie Europy (Glasgow) i Świata (Płodiw) – została najlepszą osadą na Świecie.

Na dziesiątym miejscu uplasowała się zawodniczka Toruńskiego Klubu Kolarskiego Pacyfik – Karolina Karasiewicz. Studentka kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne jest Mistrzynią Polski Elity Kobiet w kryterium ulicznym. Karolina Karasiewicz jest uczestniczką Programu kariera dwutorowa.

Akademia Michała Kwiatkowskiego Copernicus zwyciężyła z kategorii Klub roku 2018. Wychowankiem i zawodnikiem akademii jest student kierunku sport & wellness Wojciech Urbański, który również należy do elitarnego grona uczestników Programu kariera dwutorowa.