400 … 399 … 398 …

fot. T. Górzyński

400 dni! Tyle według umowy będzie trwała rozbudowa Uniwersyteckiego Centrum Sportowego w drugim etapie.

Przedsiębiorca Zakład Usługowo-Handlowy Leszek Piotrowski zaoferował w postępowaniu o udzielnie zamówienia publicznego kwotę 15 100 000,00 zł i trzyletni okres gwarancji. 4. lutego 2019 roku przekazano teren pod budowę drugiego etapu Uniwersyteckiego Centrum Sportowego.

UCS 2 to w założeniach nowoczesny kompleks sportowy, stanowiący uzupełnienie istniejących przy ul. Gagarina 35 i św. Józefa uniwersyteckich obiektów sportowych. Część otwarta, opasana 500-metrową ścieżką biegową, będzie się składała z boiska piłkarskiego, wielofunkcyjnego boiska piaskowego oraz kortów. Syntetyczna trawa boiska piłkarskiego będzie certyfikowana FIFA 2 Star. W kompleksie boisk piaskowych będą mogły być rozgrywane mecze plażowe piłki nożnej, piłki ręcznej i siatkówki. Obok „piaskownicy” powstaną dwa korty tenisowe wzbogacone o ściankę treningową. W tej przestrzeni powstaną również miejsca do uprawiania sportów siłowych – siłownie zewnętrzne oraz park street workout. W kompleksie przewidziano plac zabaw dla najmłodszych.

W najbliższym sąsiedztwie hali UCS przy ul. św. Józefa zaprojektowano drugą wielofunkcyjną halę sportową. Powierzchnia nowej hali będzie bliźniacza do hali głównej UCS, przy czym będzie ona dwusektorowa. Na parterze rozlokowano kompleks szatniowy hali sportowej i boisk zewnętrznych. W części parteru znajdą się również pomieszczenia administracyjne oraz sala dydaktyczno-konferencyjna.

Część parteru oraz całe pierwsze piętro zajmą Laboratorium wysiłku fizycznego oraz Centrum rehabilitacji sportowej. Laboratorium, zlokalizowane na parterze, będzie wyposażone w instrumenty i urządzenia do diagnostyki sportowej. Badaniom będą mogli zostać poddani zarówno przedstawiciele dyscyplin wytrzymałościowych jak i sportów drużynowych.

Pierwsze piętro zajmie Centrum rehabilitacji sportowej. Obok kompleksowej odnowy biologicznej w postaci saun i miejsca do relaksu przewidziano specjalistyczne zabiegi krioterapii oraz balneoterapii. Na piętrze swoje miejsce znajdą również fizjoterapeuci oraz fizykoterapeuci, którzy będą przyjmować w aż ośmiu gabinetach. Uzupełnieniem będą dwie sale do rehabilitacji, w tym terapii master oraz ugul.