UMK na drugim miejscu w klasyfikcji uczelni wyższych w 32 Półmaratonie Signify

3 września 2023 roku ulicami miasta Piły wystartował 32. Międzynarodowy Półmaraton Signify.

W zawodach wystartowała liczna grupa pasjonatów biegania - 1244 zawodniczek i zawodników z Polski i zagranicy. Organizatorem biegu było Stowarzyszenie Biegów Ulicznych.
W gronie startujących znalazło się troje zawodników AZS UMK Toruń.
W biegu kobiet na dystansie 21,09 km na 102 miejscu zawody ukończyła Crislane De Brito (pracownik UMK) z czasem 1:54:21.
Natomiast w biegu mężczyzn 167 lokatę zajął kolejny pracownik Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu , Piotr Stefaniak. Pobił swój rekord życiowy (1:33:33) co w klasyfikacji pracowników naukowych dało mu wspaniałe 3 miejsce!
Na 300 miejscu linie mety minął student UMK Adam Konysz. Czas 1:40:00 dał mu 10 lokatę wśród studentów.
W ostatecznym rozrachunku drużyna biegaczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu sprawiła niespodziankę i uplasowała się na drugim miejscu w klasyfikacji uczelni wyższych przegrywając jedynie z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Opiekunem zawodników jest pracownik UCS UMK, Michał Wasielewski.