strona www Narodowej Reprezentacji Akademickiej
Kontakt ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

Barbara Streng w składzie Wioślarskiej Akademickiej Reprezentacji Polski.

Zdjęcie ilustracyjne
fot. azs.pasja.pl

Wioślarska Akademicka Reprezentacja Polski w składzie ze studentką Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu – Barbarą Streng – zaprezentowała bardzo wysoki poziom sportowy i świetną dyspozycję dnia!

Starty polskich wioślarzy podczas Uniwersjady przyniosły aż 5 medali, w tym trzy złote. Jeden z nich wywalczyła studentka fizjoterapii – Barbara Stren, która w składzie z Katarzyną Dudą, Jakubem Woźniakiem i Kajetanem Szewczykiem zdobyła złoty medal w kategorii czwórek podwójnych mix.

Głównymi rywalami podczas wioślarskiego wyścigu mixów okazali się Włosi, którzy ostatecznie musieli uznać wyższość polskiej osady. Biało-czerwoni cały dystans kontrolowali bieg, który zakończyli trumfem z przewagą ponad sekundy!

Otworzyliśmy worek z medalami, mam nadzieję że reszta naszych reprezentantów także spełni swoje marzenia. Chcieliśmy zacząć jak najmocniej i to nam pomogło, bo Włosi bardzo mocno finiszowali, zresztą tego się właśnie spodziewaliśmy. Dawaliśmy z siebie sto procent, czuliśmy się mega zmotywowani, bo Polacy zdobywają mnóstwo medali, więc my także chcieliśmy spróbować dorzucić coś od siebie – mówiła Barbara Streng bezpośrednio po wygranej.

Do tej pory Polacy zdobyli w Chengdu trzydzieści medali. Wszystkim medalistom oraz członkom Akademickiej Reprezentacji Polski serdecznie gratulujemy!

pozostałe wiadomości